Публікація

Видання «Пошук правди. Елементи створення ефективної комісії правди»

Метою видання «Пошук правди. Елементи створення ефективної комісії правди» є заохочення та розширення можливостей виконання комісій з правди та подібних механізмів, а також заохочення участі громадян у забезпеченні права на правду, пам’ять, відшкодування та неповторення.

Публікацію видали у 2013 році. Вона є результатом проекту технічного співробітництва під назвою “Міжнародне співробітництво: розвиток та розширення перехідного правосуддя в Бразилії (BRA / 08/021)”, партнерства між Комісією з питань амністії Бразилії, Бразильське агентство з питань співробітництва Міністерства закордонних відносин, Міжнародний центр правосуддя в перехідному періоді та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй, детально описані в ПРООН CPCS BRA 10-12412 / 2010.

Підготувала цей документ англійською мовою команда експертів Міжнародного центру правосуддя перехідного періоду: Едуардо Гонсалес, Говарда Варні, Клару Рамірес-Барат, Марсі Мерскі, Келен Мерегалі, Стефані Морін та Джоану Райс. Проект BRA / 08/021 координували Пауло Абрао, Марсело Д. Торелі та Розане Крус. Редагували Едуардо Гонсалес та Говард Варні.

У 2020 році видання переклали українською у Центрі документування УГСПЛ – Олексій Біда та Світлана Рибалко. Ознайомитися з публікацією можна ТУТ.

Довідково.

Право знати правду – один з 4 базових елементів перехідного правосуддя. Наприкінці минулого року правозахисники презентували оновлену українську модель перехідного правосуддя (https://bit.ly/2yEriXA) задля захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту. Нині концепція знаходиться на фінальному етапі доопрацювання в робочій групі з питань реінтеграції ТОТ Комісії з питань правової реформи при Президентові України (https://bit.ly/2S2oCdo).

Центр документування УГСПЛ займається історіографією подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Нині уже задокументовані події у:

  1. Сєвєродонецьку: https://bit.ly/3eOvvsG;
  2. Мар’їнці: https://bit.ly/3cFGJ0v;
  3. Попасній: https://bit.ly/2VPWs6l;
  4. Маріуполі: https://bit.ly/2Y0Ozxx;
  5. Переможному: https://bit.ly/3eIII64;
  6. Станиці Луганській: https://bit.ly/2zpHQDj;
  7. Слов’янську: https://bit.ly/2VQY0x9;
  8. Кадіївці: https://bit.ly/3ipYvZk.

Документування подій на Донбасі з 2014 року і до тепер відбувається в рамках програми USAID «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Спочатку деокупація, потім вода. Про це заявили українські урядовці та правозахисники під час міжнародної конференції щодо “водної блокади” Криму

21 жовтня у м. Херсон відбулася міжнародна конференція «Проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів...

23 Жовтня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: