Публікація

Правова абетка внутрішньо переміщеної особи

У 2014 році в Україні з’явилася нова соціальна категорія громадян – це вимушені переселенці, або внутрішньо переміщені особи (далі – ВПО). Як правило, це люди, які змушені покинути свої домівки через збройний конфлікт та окупацію територій, на яких вони мешкали. Багато хто з них втратили житло, роботу, соціальні зв’язки, здоров’я і мають починати все на новому місці. Це викликало чимало проблемних питань – припинення соціальних виплат, трудові спори, складнощі з реєстрацією фактів народження та смерті, стягнення компенсації за зруйноване майно. Деякі з них і досі ще чекають свого правового вирішення.

Ми зібрали в цій брошурі корисну інформацію та практичні рекомендації, як ВПО можуть захистити свої права.  З правовою абеткою внутрішньо переміщеної особи можна ознайомитися ТУТ.

Звертаємо вашу увагу на те, що вирішення окремих питань потребує допомоги спеціалістів. В Україні створена і працює державна система безоплатної правової допомоги, де постраждалі від конфлікту можуть отримати допомогу. Також з метою допомоги людям, які постраждали від збройного конфлікту, працюють громадські приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.

Цей продукт розроблено завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду США. У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Аналітичний висновок щодо вирішення проблем, пов’язаних з розслідуванням/розглядом кримінальних справ, якщо матеріали їх знищені або залишилися на ТОТ

Сучасні правове поле та судова практика України перебувають під значним впливом збройної агресії РФ. Правозахисні...

16 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: