Правова абетка внутрішньо переміщеної особи
У 2014 році в Україні з’явилася нова соціальна категорія громадян – це вимушені переселенці, або внутрішньо переміщені особи (далі – ВПО). Як правило, це люди, які змушені покинути свої домівки через збройний конфлікт та окупацію територій, на яких вони мешкали. Багато хто з них втратили житло, роботу, соціальні зв’язки, здоров’я і мають починати все на новому місці. Це викликало чимало проблемних питань – припинення соціальних виплат, трудові спори, складнощі з реєстрацією фактів народження та смерті, стягнення компенсації за зруйноване майно. Деякі з них і досі ще чекають свого правового вирішення.
Ми зібрали в цій брошурі корисну інформацію та практичні рекомендації, як ВПО можуть захистити свої права. З правовою абеткою внутрішньо переміщеної особи можна ознайомитися ТУТ.
Звертаємо вашу увагу на те, що вирішення окремих питань потребує допомоги спеціалістів. В Україні створена і працює державна система безоплатної правової допомоги, де постраждалі від конфлікту можуть отримати допомогу. Також з метою допомоги людям, які постраждали від збройного конфлікту, працюють громадські приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.
Цей продукт розроблено завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду США. У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.