Публікація

Практичні поради користування додатком «Дій вдома»

Перетин адмінмежі з Кримом з 09 серпня до 30 серпня 2020 обмежено розпорядження Уряду №979-р від 8 серпня 2020 року «Про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї, спрямоване на запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (https://bit.ly/2Q6UBrn).

Перетинати адмінкордон з півостровом можуть громадяни України та члени їх сімей з гуманітарних причин:

  • для подачі абітурієнтами документів до вишів;
  • у випадку відсутності місця реєстрації, але за наявності підтверджень проживання в Криму чи на підконтрольній території;
  • для возз’єднання родини;
  • у випадку важкої хвороби, для отримання медичної допомоги чи поповнення запасу ліків;
  • у випадку смерті чи важкої хвороби близьких родичів;
  • у інших випадках, коли є невідкладні обставини для в’їзду/виїзду.

Для мешканців тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей чинною залишається постанова Уряду № 641 від 22 липня 2029 р. (https://bit.ly/2Yi2a38). За документом, громадяни які переміщуються на підконтрольну уряду України територію з тимчасово окупованих територій Донбасу, мають проходити самоізоляцію, метою якої є запобігання поширенню COVID-19. Для моніторингу самоізоляції використовується електронний сервіс “Дій вдома”.

Тож, при в’їзді на підконтрольну територію мешканцям тимчасово окупованих територій необхідно встановити додаток “Дій вдома” та пройти 2-тижневу самоізоляцію. Для того, щоб достроково припинити самоізоляцію, треба здати ПЛР-тест на коронавірус в одній з акредитованих лабораторій (список на сайті Центру громадського здоров’я України https://bit.ly/2CEkD22), яка має право передавати результати тестування в додаток “Дій вдома”. У випадку отримання негативного результату ПЛР-тесту відповідне повідомлення з’явиться в додатку, після чого особа може  припинити самоізоляцію та безперешкодно пересуватися територією України.

Практичні поради щодо користування додатком «Дій вдома» розробили юристи громадської приймальні УГСПЛ у м. Суми. Ознайомитися з ними можна ТУТ.

 

 

Розробка практичних порад щодо користування додатком «Дій вдома» стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Українські суди мають оцінюватися документи, видані окупаційною владою, якщо нехтування ними веде до порушень прав людини

Пенсійний фонд відмовився враховувати стаж на підприємстві, посилаючись на неможливість перевірити достовірність видачі документів на...

11 Травня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: