Публікація

Навчально-методичний посібник «Вивчаючи Міжнародне гуманітарне право в закладах освіти»

Авторський колектив розробляв ці навчально-методичні матеріали усвідомлюючи важливість та необхідність практичного застосовування норм міжнародного гуманітарного права. Цей посібник не для підготовки юристів, чи формування бездоганних правових знань. Він – для створення певного підґрунтя та зацікавленості, мотивації почати вивчати його більш глибше та всеохоплююче. Адже попри суттєву гуманізацію другої половини двадцятого століття, війни та їх наслідки продовжують бути нерозривно пов’язані з історією людства. Україна з 2014 року стала державою, яка, на жаль, доводить не теоретичність норм міжнародного гуманітарного права. Будучи суто абстрактними у мирний час, вони перетворюються у механізм виживання та забезпечення життєдіяльності у період збройного конфлікту. Тому розповсюдження знань з міжнародного гуманітарного права – це не тільки обов’язок держави, це – об’єктивна необхідність та сфера відповідальності усього громадянського суспільства та країни в цілому.

Усвідомлюючи важливість знань з міжнародного гуманітарного права для українського суспільства на даний момент, в період збройного конфлікту, група експертів, юристів-міжнародників з більш як п’ятнадцятирічним фахом у викладанні та застосуванні міжнародного гуманітарного права та освітян з досвідом викладання права прав людини, базуючись на практичному досвіді та запиті навчальних закладів, громад, що розташовані як на лінії розмежування, так і тих, що знаходяться далеко від безпосередніх наслідків збройного конфлікту, розробили практичний, і головне, доступний освітній ресурс.

У межах курсу від учнів та вчителів не вимагається бездоганного знання міжнародного гуманітарного права чи права прав людини, ґрунтовної дискусії щодо дефініцій та підходів. Це застарілий підхід до викладання та розуміння явища, який має вельми обмежений вплив на практичні навички щодо застосування правових норм. Посібник – це набір методичних інструментів, які покликані надати загальне уявлення про міжнародне гуманітарне право. Отримання знань та формування навичок здійснюється під час роботи з запропонованими підібраними джерелами – документами, зображеннями, відео та в процесі їх послідовно організованого обговорення в результаті як індивідуальної, так і групової діяльності. Особливо у контексті усвідомлення застосування ключових принципів міжнародного гуманітарного права – гуманності, розрізнення, пропорційності (сумірності), прийняття запобіжних заходів під час нападу, заборони заподіяння надмірних ушкоджень і зайвих страждань. Незважаючи на підготовчий, вступний характер посібника, у ньому міститься достатньо історичної та правової інформації щодо основ міжнародного гуманітарного права та особливостей його застосування.

Ознайомитися з навчально-методичним посібником «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право в закладах освіти» і завантажити його можна ТУТ.

 

Цей посібник підготовлено в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яку впроваджує Українська Гельсінська спілка з прав людини. Представлені погляди та інтерпретації не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США; відповідальність за вміст несе виключно УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: