Публікація

Методичні матеріали з міжнародного гуманітарного права

Застосування, використання та дотримання міжнародного гуманітарного права (МГП) вкрай важливе під час міжнародного збройного конфлікту, викликаного агресією росії проти України. В основі міжнародного гуманітарного права цінності демократичного та цивілізованого суспільства, які на передньому краї нині захищає Україна. Дотримання норм МГП – це конкретні юридичні зобов’язання нашої держави, це також вимоги партнерів. Тому дуже важливо сумлінно забезпечувати реалізацію міжнародного гуманітарного права. Передумовою для цього є знання та розуміння цих норм. 

Освітяни та школярі, як кінцеві бенефіціари знань з міжнародного гуманітарного права є важливими цільовими групами виконання зобов’язання України з поширення знань з міжнародного гуманітарного права. 

З початку повномасштабного вторгнення росії, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) спільно з Міністерством освіти та науки України реалізувала багато ініціатив з міжнародного гуманітарного права, що дозволило поширювати  й інтернувати ці знання серед педагогів: розроблено програму, навчально-методичний посібник та онлайн-курс «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право», підготовлено методичні матеріали «Як викладати питання з міжнародного гуманітарного права на уроках історії, громадянської освіти та правознавства» (лист МОН №4/2698-22 від 27.09.2022 року), проведено низку експрес-курсів для педагогічних працівників щодо розуміння головних положень МГП.  

Поширюючи знання з міжнародного гуманітарного права, педагоги розвивають громадянські компетентності учнівства/студентства, сприяють утвердженню в суспільстві розуміння необхідності дотримання норм та принципів МГП. Для реалізації цієї місії важливо забезпечити методичну підготовку освітян, їхній професійний розвиток. 

З  березня по червень 2023 року фахівці Української Гельсінської спілки з прав людини підготували 25 тренерів з міжнародного гуманітарного права (МГП) для системи підвищення кваліфікації вчителів. Під час навчання учасниками, які представляли обласні інститути післядипломної педагогічної освіти, центри професійного розвитку педагогічних працівників, розробили програми освітніх курсів, навчальних та тренінгових занять. Всі ці доробки увійшли до цієї збірки методичних матеріалів. У ній можна знайти приклади програм освітніх курсів, модулів курсів, навчальних і тренінгових занять для впровадження в системі післядипломної педагогічної освіти підготовки педагогічних працівників для викладання окремих питань міжнародного гуманітарного права в закладах загальної середньої освіти відповідно до оновлених навчальних програм з історії, громадянської освіти та основ правознавства.

Переглянути повністю ЗБІРКУ ПРОГРАМ КУРСІВ, ПРАКТИЧНИХ ТА ТРЕНІНГОВИХ ЗАНЯТЬ З МІЖНАРОДНОГО ГУМАНІТАРНОГО ПРАВА


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube | Viber


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: