Довжанськ: бронетехніка транзитом з Росії. - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Довжанськ: бронетехніка транзитом з Росії.

Центр документування УГСПЛ здійснює історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Серія аналітичних довідок продовжується історією міста Довжанська (до 2016 року- Свердловськ).

Доповідь. Окупація Свердловська (з 2016 р. – Довжанськ)

Під час збирання відомостей про події на Сході України з 2014 року Центр документування УГСПЛ отримав серед інших свідчення жителів Свердловська і Свердловського району. З різних джерел стали відомі або ідентифіковані прізвища осіб, які вчиняли протиправні дії: залякували, грабували, викрадали, утримували у місцях несвободи та вбивали людей. Наявні докази свідчать про координацію дій НЗФ з боку Російської Федерації, зокрема полковником ФСБ Ігорем Єгоровим.

Згідно зі свідченнями учасника НЗФ, найманця з РФ Олександра Ілютенка (позивний «Палестинец»), проксі-сили РФ перебували на території України щонайменше від початку травня 2014 р. Серед основних завдань – захоплення прикордонних застав і КПП для безперешкодного перетину кордону України живою силою та бойовою технікою. Перший перетин українського кордону проксі-сили РФ здійснили 12 червня 2014 року на КПП “Довжанський”. Вважаємо, що від цієї дати щонайпізніше можна вести відлік початку міжнародного збройного конфлікту між Україною та Російською Федерацією.

Зважаючи на близьке розташування міста Свердловська і району до державного кордону України з РФ, НЗФ легко отримали забезпечення і закріпилися на захопленій території, систематично порушуючи права цивільного населення та навмисно завдаючи шкоди: інфраструктуру міста було зруйновано, а люди втратили своє звичне життя, опинившись у складній гуманітарній ситуації. Свердловськ фактично відіграв роль транзиту для військової техніки Російської Федерації, а приміщення місцевого ремонтно-механічного заводу – місцем розташування для її подальшого ремонту. Факти позбавлення життя заради власного збагачення, провокативні обстріли шахт, катування та незаконний арешт цивільного населення свідчать про значні порушення норм міжнародного гуманітарного права та потребують ретельного розслідування.

Також Ви можете ознайомитися з іншими звітами УГСПЛ, у яких задокументовані події в: ·

-Сєвєродонецьку: https://bit.ly/3eOvvsG ·

-Кадіївці (Стаханов): https://cutt.ly/IydKj9x ·

-Мар’їнці: https://bit.ly/3cFGJ0v ·

-Попасній: https://bit.ly/2VPWs6l ·

-Маріуполі: https://bit.ly/2Y0Ozxx ·

-Переможному: https://bit.ly/3eIII64 ·

-Слов’янську: https://bit.ly/2VQY0x9 ·

-Станиці Луганській: https://bit.ly/2zpHQDj

Документування подій на Донбасі з 2014 року і до тепер відбувається в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.