Публікація

Довідник щодо символів ненависті

У цьому документі наведені визначення ключових понять, дотичних до символіки ненависті; дається загальна характеристика та пояснюється походження як груп символів, так і окремих знаків. Довідник також містить інформацію про світовий та український контексти використання символів. Окрема увага приділена поясненню причин віднесення наведених у документі знаків та символів до символіки ненависті.

За даними ОБСЄ, в Україні росте кількість злочинів на ґрунті ненависті: у 2016 – 144, у 2017 – 163, у 2018 – 178, у 2019 – 256. Головна причина тенденції – безкарність осіб, що вчиняють подібні злочини. Така ситуація виникла значною мірою через неготовність та невміння розслідувати злочини за мотивами нетерпимості, незнання специфіки розслідування злочинів такого роду. Довідник щодо символів ненависті – один із інструментів (поряд із спеціальними нормативно-правовими актами), наявність яких сприятиме розслідуванню злочинів, як таких, що вчинені на ґрунті ненависті.

Метою створення довідника є підвищення поінформованості цільових груп щодо значення знаків та символів, які мають зв’язок з правоекстремістською або націоналістичною ідеологією. Їх наявність на місці злочину може свідчити про мотив нетерпимості.

З довідником можна ознайомитись за посиланням.

Матеріал підготовлений Українською Гельсінською спілкою з прав людини і розрахований на осіб, що постраждали або можуть постраждати від злочинів на ґрунті ненависті, представників поліції, правозахисників і громадських активістів, адвокатів та журналістів.

Довідник підготовлено у партнерстві та за підтримки Freedom House в Україні. Думки, висловлені у цій публікації, є думками авторів і не обов’язково відображають офіційну позицію Freedom House.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: