
Господарська діяльність в окупації: хто може потрапити під кримінальне переслідування?
Українська Гельсінська спілка з прав людини представляє серію публікацій з питань колабораціонізму, проблематики судових справ...
03 Лютого 2023
У цьому документі наведені визначення ключових понять, дотичних до символіки ненависті; дається загальна характеристика та пояснюється походження як груп символів, так і окремих знаків. Довідник також містить інформацію про світовий та український контексти використання символів. Окрема увага приділена поясненню причин віднесення наведених у документі знаків та символів до символіки ненависті.
За даними ОБСЄ, в Україні росте кількість злочинів на ґрунті ненависті: у 2016 – 144, у 2017 – 163, у 2018 – 178, у 2019 – 256. Головна причина тенденції – безкарність осіб, що вчиняють подібні злочини. Така ситуація виникла значною мірою через неготовність та невміння розслідувати злочини за мотивами нетерпимості, незнання специфіки розслідування злочинів такого роду. Довідник щодо символів ненависті – один із інструментів (поряд із спеціальними нормативно-правовими актами), наявність яких сприятиме розслідуванню злочинів, як таких, що вчинені на ґрунті ненависті.
Метою створення довідника є підвищення поінформованості цільових груп щодо значення знаків та символів, які мають зв’язок з правоекстремістською або націоналістичною ідеологією. Їх наявність на місці злочину може свідчити про мотив нетерпимості.
З довідником можна ознайомитись за посиланням.
Матеріал підготовлений Українською Гельсінською спілкою з прав людини і розрахований на осіб, що постраждали або можуть постраждати від злочинів на ґрунті ненависті, представників поліції, правозахисників і громадських активістів, адвокатів та журналістів.
Довідник підготовлено у партнерстві та за підтримки Freedom House в Україні. Думки, висловлені у цій публікації, є думками авторів і не обов’язково відображають офіційну позицію Freedom House.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Українська Гельсінська спілка з прав людини представляє серію публікацій з питань колабораціонізму, проблематики судових справ...
03 Лютого 2023
Поточна ситуація зі зверненнями від внутрішньо переміщених осіб на території Сумської області внаслідок збройної агресії...
02 Лютого 2023
27 січня 2023 року Кабінет Міністрів України своєю Постановою № 69 вніс низку змін до...
01 Лютого 2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини продовжує цикл онлайн-зустрічей з експертами у форматі вебінарів та...
31 Січня 2023