Публікація

Дослідження «Право на свободу об’єднань в професійні спілки як важлива складова захисту прав людини»

Згідно із глобальним індексом Міжнародної конфедерації профспілок 2020, Україна віднесена до 5 категорії, тобто до країн, де відсутні гарантії прав профспілок. Суттєвою проблемою, з якою стикаються сьогодні профспілки, є дискримінація та тиск на профспілкових активістів. Щорічно реєструються порушення прав профспілок та їх об’єднань щодо забезпеченості зайнятості населення, а також проблеми, пов’язані з веденням діалогу та соціальним протестом, в тому числі права на страйк.

Прописані в законодавстві гарантії захисту прав профспілок та профспілкових діячів в реальності часто не спрацьовують і важливим є забезпечення захисту профспілкових активістів для того, щоб вони справді могли здійснювати свою діяльність. Цей висновок також може бути зроблений на підставі аналізу дотримання прав професійний спілок в Україні, який був проведений УГСПЛ у 2015 році.

За інформацією ФПУ, найбільш поширеними прикладами порушень профспілкових прав є: втручання у статутну діяльність профспілкових організацій; спротив роботодавців перерахуванню профспілкових внесків; переслідування активістів; обмеження доступу профспілкових інспекторів праці до робочих місць працівників; обмеження права на членство у профспілках та на страйк. Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ) також відзначає велику кількість порушення прав профспілок.

Дослідження «Право на свободу об’єднань в професійні спілки як важлива складова захисту прав людини»  присвячене аналізу актуальної проблеми права на свободу об’єднань в професійні спілки як важливої складової захисту прав людини.

Увага зосереджується на широкому колі проблемних питань від міжнародно-правової практики забезпечення та реалізації права на свободу асоціації дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій до проблемних питань реалізації прав профспілок. Розглянуті новели українського законодавства у сфері діяльності професійних спілок за період 2015 – 2020 років, проаналізовано судову практику у сфері діяльності професійних спілок за вказаний період часу.
Розкрито роль профспілок у захисті прав людини, досліджено проблемні питання реалізації
прав професійних спілок.
Дослідження може бути цікаве широкому колу читачів, хто цікавиться даною проблемою, а
також студентам вищих навчальних закладів.

Електронну версію дослідження можна знайти за посиланням.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Громадські монітори допомагають розробити важливі програми для громад Донецької та Луганської областей та налагодити діалог громадськості зі владою

У 13 громадах Донецької та Луганської області запрацювали комунікаційні платформи, які об’єднали представників громадських організацій,...

20 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: