Публікація

Навчально-методичний посібник “Вивчаючи міжнародне гуманітарне право”, друге видання

Серед найбільш емоційних складних, дилемних у застосуванні з усіх галузей права є міжнародне гуманітарне право, адже воно регулює тисячолітнє явище – війни, що доволі часто супроводжуються втратами, біллю та агресією. І, на жаль, зацікавленість у ньому доволі часто виникає тоді, коли відбувається акт агресії, нападу на країну.

Міжнародне гуманітарне право є частиною міжнародного публічного права, яке має на меті захистити життя і людську гідність під час збройних конфліктів, а також зменшити та відвернути страждання, які є результатом війни. Держави-учасниці Женевських Конвенцій не тільки взяли на себе забов’язання дотримуватись цих норм, але і популяризувати, ознайомлювати людей з цим правом. І ці знання, зважаючи на динаміку збройних конфліктів у світі, вже поступово стають невід’ємною частиною базової освіти 21 століття.

Усвідомлюючи важливість поширення знань з міжнародного гуманітарного права для українського суспільства, як частини міжнародних зобов’язань нашої держави, розуміючи пріоритетність питань, пов’язаних з питаннями деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму та східних територій України, важливість реалізації плану заходів щодо реалізації декларації про безпеку шкіл, з метою розвитку громадянської і миротворчої освіти експертами Української Гельсінської спілки з прав людини та Товариства Червоного Хреста України розроблений курс «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право».

Курс складається з 10 тематичних модулів з основ міжнародного гуманітарного права, правосуддя перехідного періоду та основ безпечної поведінки під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій. Методичне забезпечення курсу включає в себе навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право», навчальну програму курсу «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» для учнів 9-11-х/12-х класів (17 годин), а також розроблений онлайн курс з викладання МГП в закладах освіти.

Посібник є другим виданням, оновлененим за результатами пілотування та обговорення з освітянами – вчителями, викладачами закладі освіти різних рівнів і має доповнення – тему 10 “Правосуддя перхідного періоду”. Ознайомитися з навчально-методичним посібником «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» і завантажити його можна тут.

Також можна окремо скачати додатки:

Додаток_01

Додаток_02

Додаток_03

Додаток_04

Додаток_05

Додаток_06

Додаток_07

Додаток_08

Додаток_09

Додаток_10

 

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США, Товариства Червоного Хреста України та Українська Гельсінська спілка з прав людини не несуть відповідальності. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: