Публікація

“Аналіз дій держави щодо військовополонених після їх звільнення: проблеми доступу до лікування та психологічної реабілітації“

До вашої уваги спільний звіт УГСПЛ та Харківської правозахисної групи. У допопіді розглянуті передбачені українським законодавством гарантії для реабілітації військовополонених та їх реальне втілення на основі аналізу 60 справ

З початку збройного конфлікту на сході України за даними СБУ з полону самопроголошених “ЛНР”/”ДНР” було звільнено щонайменше 3084 особи. Ще понад 100 осіб досі залишаються в полоні. Усі ці люди стикались з психологічним насильством, а значна частина з них – з тортурами та жорстоким поводженням, що неодноразово відзначалось у правозахисних звітах. Військовополонені становлять особливу категорію, адже вони часто зазнають не лише катувань під час допитів, але й жорстокого поводження з мотивів помсти. Тому в даних випадках державі недостатньо обмежуватися лише документуванням порушень норм гуманітарного права, що відбувалися стосовно полонених – слід враховувати необхідність реабілітації та реінтеграції осіб, що повертаються після полону у мирне життя.

Саме тому цим пілотним звітом Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група ставлять перед українським суспільством проблемне питання – що робить та що має робити держава для тих, хто перебував у полоні? Чи можуть ці люди розраховувати на медичну допомогу та психологічну реабілітацію?

Зі звітом можна ознайомитись за посиланням

Андрій Гладун, Наталія Охотнікова, Олег Мартиненко/ Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група — Київ, 2017. — 13 с.

Авторський колектив висловлює щиру подяку адвокату Харківської правозахисної групи Токарєву Геннадію Володимировичу, чий досвід, зусилля та сумлінність були покладені в основу документування воєнних злочинів та зробили можливим підготовку цього звіту.

Цей звіт видано завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Відповідальність за вміст несуть автори і він не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID
ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: