Публікація

Проект “Права людини понад усе”

1436179142

 

Ініціатива спрямована на посилення захисту прав людини серед українців через неурядову систему правової допомоги. Ініціатива сприяє розвитку гуманного суспільства, заснованого на повазі до життя та гідності людини.

Ініціатива складається з трьох основних компонентів.

Перший – громадські приймальні (ГП), що надають правову допомогу соціально незахищеним категоріям населення та сприяють юридичній обізнаності людей. Існуюча мережа громадських приймалень надає допомогу більше 10000 людям у всіх регіонах України. УГСПЛ координує роботу всіх таких громадських приймалень, що розташовані у 20 областях України та надають правову допомогу у цих, а також й у сусідніх областях. Мережа складається з 21 ГП, серед них 4 провідні регіональні ГП з яких матимуть розширені можливості та слугуватимуть в якості методологічних та освітніх центрів для інших ГП.

Другий компонент полягає у формуванні та підтримці ефективної системи стратегічного судового захисту, що задає прецеденти та примножує найкращий досвід з захисту прав людини. Підтримка Фонду стратегічного судового захисту (ФСС) (при УГСПЛ), з хорошим досвідом стратегічного судового захисту прав людини, дозволить збільшити потужність впливу на систему захисту прав людини.

Третім компонентом є проведення узгоджених адвокаційних кампаній для надання рекомендацій з ведення відповідної політики задля покращення ситуації з правами людини в Україні. Цей невід’ємний елемент проекту перетворюватиме знання, отримані в процесі діяльності ГП та ФСС, у стимулювання змін у законодавстві та правових практиках, спрямованих на покращення ситуації з прав людини в Україні.

Цільовими групами ініціативи є правозахисники, громадські організації з прав людини, юристи. Їм потрібна допомога в організації надання правової допомоги, розвитку та тренуванні ефективних механізмів захисту прав людини. Вони також потребують допомоги у складних ситуаціях, коли права людини залишаються незахищеними.

Громадські організації та правозахисники є цільовою групою ініціативи оскільки завдяки своєму практичному особистому досвіду вони можуть збільшити ефективність захисту прав людини. Саме вони, ймовірно, отримають найбільшу вигоду від нових можливостей співпраці та навчання. Практикуючі юристи, які бажають працювати на безоплатній основі, потребують співпраці при пошуку цікавих їм випадків порушення прав людини, а також потребують, щоб їх навчили ефективних механізмів захисту прав людини.

Державні установи, що відповідають за різні аспекти захисту прав людини, також належать до цільової групи.

Нові можливості від реалізації цієї ініціативи отримають соціально незахищені групи населення, до яких входять люди з інвалідністю, меншини, незабезпечені та інші категорії людей, чиї права було порушено. Вигоду від ініціативи, в першу чергу, отримають ті, хто, на даний момент, не в змозі захистити свої права через брак обізнаності або коштів. Саме їхні соціально-економічні права порушуються найчастіше, або ж також й дискримінуються. Більше 55% жертв порушення прав людини становлять жінки, тому ініціатива реагуватиме й на їх правові потреби та інтереси.

Основні цілі ініціативи полягають у сприянні розвитку гуманного суспільства, заснованого на повазі до життя і гідності людини, на верховенстві права; збільшенні поваги до прав людини шляхом зміцнення громадянського суспільства та надання представникам соціально незахищених груп населення можливостей до забезпечення їх права на справедливий  суду, свободу мирних зібрань та об’єднань, свободи вираження поглядів, відсутності дискримінації, соціальних та економічних прав (особливо прав на власність, трудових прав, прав на соціальне забезпечення, права на житло, освіту, охорону здоров’я та інших); створенні платформи співпраці для організацій-членів з метою посилення впливу діяльності УГСПЛ на державному та міжнародному рівнях.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: