Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз

Підвищення рівня захисту прав людини щодо ЛЖВ, представників спільнот, уразливих до ВІЛ, хворих на туберкульоз шляхом розвитку мережі правової допомоги, надання правової допомоги таким людям, удосконалення та підвищення ефективності цієї допомоги.

Лого_ЧБ

При цьому проект покликаний забезпечити доступ цих категорій до правової допомоги, зокрема через мережу громадських приймалень УГСПЛ у 12 містах України: Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Сумах, Хмельницькому, Херсоні, Чернігові, Кропивницькому, Одесі, Чернівцях і Черкасах.

Проект національного рівня з охопленням усіх областей України (крім тимчасово окупованої та неконтрольованої території України).

МЕТА ПРОЕКТУ

Збільшення кількості успішних судових прецедентів захисту ЛЖВ та інших вразливих груп безпосередньо впливає на зміну ставлення до них професійного середовища та суспільства в цілому. Посилення верховенства права завдяки судовим та адвокаційним зусиллям на національному та міжнародному рівнях, аналіз законодавства та практики, забезпечення для широкої публіки об’єктивної та неупередженої інформації щодо ситуації з правами вразливих груп і вироблення рекомендацій для впровадження змін – заходи, які спрямовані на поліпшення загальної ситуації з правами людини.

Завдання:

  1. Напрацювання механізмів для моніторингу та захисту прав людини в цій сфері.
  2. Сприяння покращенню стану дотримання прав людини щодо бенефіціарів проекту шляхом надання юридичних консультацій, позасудового правового супроводу, створення юридичних прецедентів, в тому числі, відбору та фахового супроводу стратегічних справ в національних та міжнародних інстанціях.
  3. Дослідження законодавства України, підготовка практичних рекомендацій щодо зміни законодавства та практики, адвокація цих змін.
  4. Розробка рекомендацій Уряду України для імплементації рішень національних судів та ЄСПЛ у справах, у яких було визнано порушення прав бенефіціарів.
  5. Сприяння освіті цільової групи – тренінги для представників державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів та правничих професій, а також тренінги для цільових груп.
  6. Поширення інформації для цільової групи щодо стану з правами людини в цій сфері, зокрема, про стратегічні справи та проведення адвокаційних заходів.

Цільова група:

Кінцевими бенефіціарами правової допомоги є представники таких груп:

  • особи, які живуть з ВІЛ/СНІД;
  • особи, хворі на туберкульоз;
  • представники ключових спільнот, уразливих до ВІЛ, до яких належать: люди, які вживають ін’єкційні наркотики (надалі – ЛВІН); секс працівники; чоловіки, які мають секс з чоловіками (надалі – ЧСЧ); особи позбавлені волі (затримані, підслідні, засуджені) та колишні ув’язнені, які входять до групи кінцевих бенефіціарів; жінки, які живуть з ВІЛ; підлітки, яких торкнулася епідемія ВІЛ.

До цільової групи проекту, окрім кінцевих бенефіціарів, належать також представники таких груп:  судді, прокурори, персонал поліції та пенітенціарних установ, адвокати та інші юристи, які працюють з кінцевими бенефіціарами, персонал спеціалізованих медичних закладів для хворих на ВІЛ/СНІД та ТБ; активісти правозахисту, журналісти, суспільство в цілому.

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації проекту «Інвестиції з метою впливу на боротьбу з туберкульозом і ВІЛ-інфекцією», підтриманого Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.