Моніторинг та адвокація ефективного виконання рішень міжнародних інстанцій в Україні за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя» - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Моніторинг та адвокація ефективного виконання рішень міжнародних інстанцій в Україні за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя»

1416494365

Більше 95 % рішень Європейського суду та інших  міжнародних органів в Україні не виконуються. Українська Гельсінська спілка з прав людини взялася дізнатися чому так відбувається і як цьому зарадити.

В рамках грантового проекту «Моніторинг та адвокація ефективного виконання рішень міжнародних інстанцій в Україні», який реалізується за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», правозахисники проведуть дослідження і оприлюднять причини невиконання рішень, а також підготують пропозиції щодо вирішення цієї проблеми, яка порушує право громадян на справедливий суд.

Також в рамках проекту УГСПЛ планує підготувати законопроект, який зобов’яже державу виконувати рішення комітетів ООН з прав людини.

Керівник проекту Олег Мартиненко зазначає: «Проблема невиконання рішень Європейського Суду має комплексний характер. тому на її вирішення мають бути спрямовані одночасно зусилля декількох ключових інституцій – ВРУ та її профільних комітетів, Міністерства юстиції, Конституційного суду, Судової Адміністрації. Наробки УГСПЛ за результатами проекти мають допомогти зазначеним інституцім налагодити механізм виконання рішень міжнародних організацій, що від самого початку є частиною завдання для нового уряду».

Проект має на меті забезпечення права на справедливий суд шляхом покращення законодавства та практики виконання судових рішень міжнародних інституцій з впровадженням відповідних інституційних механізмів.

Завдання проекту:

1. Моніторинг та аналіз статистки, стану виконання Україною рішень ЄСПЛ та інших міжнародних інституцій, а також причин невиконання таких рішень.

2. Адвокаційна діяльність зі створення інституційних механізмів щодо виконання рішень між народних інституцій та лобіювання відповідних законів.

Загальна тривалість проекту: 9 місяців, з 1 листопада 2014 року по 31 липня 2015 року