Публікація

Вебінар “Санкції: які правові принципи потрібні цьому політичному інструменту?”

9February 2021

Запрошуємо у вівторок, 9 лютого, з 12:30 до 14:00 на вебінар “Санкції: які правові принципи потрібні цьому політичному інструменту?“.

Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання у чаті, будь ласка, до 23 год. 30 хв. 8 лютого (понеділок) зареєструйтеся за посиланням https://forms.gle/RvoaTssgZ8UUsPp88. Після цього часу зареєструватися можна, направивши листа на адресу [email protected].

Якщо ви плануєте просто стежити за дискусією, то стежте за фб-сторінками організаторів, де буде здійснюватися трансляція.

Організатори: Медійна ініціатива за права людини, Українська гельсінська спілка з прав людини.

Щойно ми з вами мали нагоду переконатися, наскільки серйозним інструментом можуть бути санкції – не лише коли йдеться про ті, що запроваджені Мінфіном США, а й ті, які вводяться в дію нашим українським РНБО. Стосовно рішення, що призвело до припинення мовлення трьох телеканалів, звучали різні оцінки.

Але ми б хотіли поговорити про тему санкцій дещо ширше, не концентруючись на pro i contra конкретного рішення, а обговорити із юристами правові аспекти існування такого політичного явища як санкції.

 

Питання до обговорення:

  1. Якою мірою цей політичний інструмент має бути заснований на правових принципах? І яких?
  2. Як це відбувається в інших країнах? Наприклад, як бачать санкції в США і чи можливе там запровадження обмежувальних заходів щодо власних громадян?
  3. А як щодо практики Європейського суду з прав людини та контексту санкцій, які накладаються Радою Безпеки ООН? Можливо, здивуєтеся, але в їх практиці є цікаві кейси щодо санкцій.

На них не лише цікаво подивитися зблизька, але їх також важливо враховувати. Особливо коли йдеться про внесення змін до національного законодавства про санкції, які вже протягом кількох років обговорюються серед парламентарів та неурядових організацій.

 

Учасники та учасниці обговорення:

🔴Максим Тимочко, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), адвокат;

🔴Володимир Яворський, правозахисник, член правління УГСПЛ;

🔴Дар’я Свиридова, Перша заступниця Представника Президента України в АР Крим;

🔴Дмитро Коваль, к.ю.н., викладач НаУКМА, Голова правління Українського центру вивчення міжнародних відносин (ТВС).

Модераторка: Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини.

Вебінар проводиться Медійною ініціативою за права людини, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, в рамках програми USAID “Права людини в дії”.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.  

Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: