Публікація

Вебінар “Екоцид і правопорушення проти навколишнього середовища у збройному конфлікті: час для нового міжнародно-правового регулювання?”

19August 2021
Запрошуємо на безкоштовний вебінар “Екоцид і правопорушення проти навколишнього середовища у збройному конфлікті: час для нового міжнародно-правового регулювання?”.
Світові довелося прожити жахи Другої світової війни, щоби ввести поняття “злочини проти людяності” та “геноцид” у міжнародне та національне правове регулювання та забезпечити кримінальну відповідальність конкретних осіб за найтяжчі порушення міжнародного права. З огляду на ескалацію зміни клімату, вимирання видів, зникнення островів і багатьох інших тривожних сигналів, яку точку неповернення нам треба – чи не треба? – досягти, щоби активізувати міжнародно-правові кроки задля збереження нашого спільного дому – довкілля? Який міжнародний суд може розглядати такі справи, називати імена винних та призначати репарації?
Нещодавно Незалежна експертна група представила проєкт визначення злочину екоциду та розпочала довгострокову адвокаційну кампанію з включення цього злочину до Римського статут Міжнародного кримінального суду.
Вплив російсько-українського збройного конфлікту на довкілля ще не досягнув рівня екоциду, проте вже є значним. Затоплення шахт і отруєння підземних вод на Донбасі та прискорені великі інфраструктурні проєкти, що впроваджуються без належної оцінки їхнього впливу на навколишнє середовище в окупованому Криму, – це лише кілька прикладів згубних наслідків російської інтервенції для довкілля.
Під час вебінару ми обговоримо зміну нашої екологічної свідомості та нашу готовність – як світової спільноти та окремих суспільств – встановити більш строгу відповідальність за правопорушення проти навколишнього середовища.
Cпікери:
  • Андрій Андрусевич, старший аналітик, Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля;
  • Сйєда Різвана Хасан, директорка, Бангладешська асоціація права навколишнього середовища; членкиня, міжнародна експертна група з визначення злочину екоцид.
Модераторки:
  • Марія Томак, координаторка, Медійна ініціатива за права людини;
  • Катерина Бусол, к.ю.н., юристка, Центр оборонних стратегій.
РЕЄСТРАЦІЯ:
Захід проводитиметься англійською мовою у Zoom із синхронним перекладом українською.
Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті Zoom, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/aYa25W5Hd6rNksPbA.
Переклад дискусії українською мовою також транслюватиметься на Фейсбук-сторінках організаторів: https://cutt.ly/3cVIDXI, https://cutt.ly/ecVIXiN.
Оригінальний англомовний варіант дискусії транслюватиметься на YouTube-сторінці Української Гельсінської спілки з прав людини: https://cutt.ly/JcVI3Nc.
Організатори/Партнери:
Медійна ініціатива за права людини;
Програма USAID “Права людини в дії”;
Українська Гельсінська cпілка з прав людини.
— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —
Ця дискусія є частиною #InternationalLawTalks – серії вебінарів, покликаних сприяти розвитку якісної, цікавої та доступної для загального розуміння аналітики з актуальних питань міжнародного права в українському публічному просторі.
Вебінари об’єднують українських та іноземних фахівців. Вони контекстуалізують питання, пов’язані зі збройними конфліктами, примиренням і перехідним правосуддям в Україні, у ширшій динаміці сучасного міжнародного права та міжнародних відносин.
Таким чином, проєкт допомагає українським юристам і громадськості розширити свої міжнародно-правові горизонти, а також сприяє більш нюансованому розумінню ситуації в Україні та регіоні іноземними фахівцями.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: