Публікація

Тренінг для журналістів “Документування міжнародних злочинів”

31August 2022

Не треба бути слідчими, щоб допомогти покарати винних. Злочини російських окупантів документують правозахисники, яким стануть у пригоді зібрані журналістами дані. Саме журналісти щодня отримують інформацію, необхідну правозахисникам, а тому як ніхто інший можуть допомогти. Журналісти працюють із міжнародними злочинами (воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид, злочин агресії), щоб розповісти суспільству правду. Тож запрошуємо  на тренінг “Документування міжнародних злочинів” 31 серпня з 11 год. до 13 год. у м. Київ (точну адресу буде повідомлено зареєстрованим учасникам та учасницям).

Теми заходу:

  • що таке документування;
  • як відрізнити воєнні злочини від військових;
  • практичні поради — як спілкуватися з постраждалими, як просити дозвіл на передачу персональних даних, як знімати матеріали так, щоб вони стали частиною документування тощо;
  • розглянемо різницю між Міжнародним кримінальним судом, Радою ООН з прав людини, Московським механізмом ОБСЄ, а також чому важлива національна юрисдикція, а не лише міжнародні суди.
Тренери:
  • Олександра Романцова – правозахисниця, виконавча дикректорка  Центру громадянських свобод;
  • Сергій Мовчан – керівник Департаменту документування воєнних злочинів, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ).
Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена. Для реєстрації, натисніть, будь ласка, ТУТ.
Підтвердження вашої участь ви отримаєте на електронну пошту, яку зазначите під час реєстрації.

Захід організовано Центром Громадянських свобод, УГСПЛ та глобальною ініціативою Трибунал для путіна.

Документування міжнародних злочинів здійснюється УГСПЛ за підтримки Програми USAID Ukraine «Права людини в дії», що виконується нашою організацією.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: