Публікація

Презентація законопроєкту щодо правового і соціального захисту політв’язнів

8November 2019

8 листопада 2019 року о 10.00 в УКРІНФОРМ (вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться презентація проєкту Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України».

З початку окупації Криму та окремих районів Донецької та Луганської області Російська Федерація здійснює масові порушення прав людини на українських територіях, включаючи політичне мотивоване переслідування, захоплення цивільних заручників та військовополонених.

Питання визначення статусу таких осіб є вкрай важливим, адже надасть можливість соціального та правового захисту полонених та їх родин. Також нагальність законодавчого врегулювання правового статусу полонених зумовлена і вже здійсненим обміном ув’язненими та подальшими перемовинами щодо звільнення наших громадян у майбутньому.

Проєкт передбачає встановлення широких гарантій соціального, правового захисту та іншої підтримки таких осіб та їх родин.

Документ є результатом спільної роботи органів державної влади, представників правозахисних організацій та ініціатив військовополонених, цивільних заручників, політв’язнів та їх родичів.

Презентація та публічне обговорення законопроєкту відбудеться під час круглого столу, який відбудеться 8 листопада о 10:00 в ІА УКРІНФОРМ за адресою: місто Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Спікери:
– Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда,

– Голова Комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець,

– Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Anton Korynevych,

– представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Андрій Мамалига,

– представник Української Гельсінської спілки з прав людини,

– представники інших неурядових правозахисних організацій,

– колишні військовополонені, звільнені цивільні заручники, політв’язні та члени родин тих, хто досі лишається в полоні.

Запрошуємо до участі представників ЗМІ. Акредитація на місці проведення заходу.

За детальною інформацією звертайтесь за телефоном 093-379-62-33.

 

Нагадаємо, Кремль утримує в окупованому Криму та РФ щонайменше 86 громадян України, які переслідуються з політичних мотивів та як мінімум 129 заручників на тимчасово непідконтрольній Україні території Донбасу.

Захист прав людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту і окупації Криму здійснюється Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Програми USAID «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.

Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук:https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: