Публікація

Звіт про відвідування УГСПЛ Дар’ївської виправної колонії № 10

16 жовтня 2018 року експерти УГСПЛ та ХПГ відвідали з моніторинговим візитом Дар’ївську виправну колонію № 10 (ДВК-10) для чоловіків у с. Дар’ївка Білозерського району Херсонської області.

Загалом в колонії утримується 551 засуджена особа.

На території ДВК-10 розташована спеціалізована лікувальна установа, яка після реорганізації пенітенціарної медицини є частиною філії Державної установи «ЦОЗ ДКВС України» в Херсонській  області.

В лікувальній частині ДВК-10 здійснюється лікування як чоловіків, так і жінок.

В загальній амбулаторії лікарні перебуває 22 засуджених, що мають ВІЛ+ статус. Шість засуджених із цих осіб з власного бажання не приймають АРТ.

В інфекційному відділенні лікарні знаходиться 24 засуджених із ВІЛ (з них 11 жінок), усі приймають антиретровірусну терапію (АРТ).

Колонія забезпечена АРТ у повному обсязі. Більшість препаратів надходить від Глобального Фонду, проте деякі надаються з державного бюджету.

Інфекціоніст у лікарні ДВК-10 працює на 0,5 ставки. Схема АРТ призначається безпосередньо лікарем ДВК-10.

На усіх ємностях, де зберігаються препарати АРТ, призначенні для конкретного засудженого, зверху написані прізвища пацієнтів, що їх приймають, та плановий час приймання ліків. Це створює ризик розголошення конфіденційних даних про наявність у особи ВІЛ.

За словами адміністрації, усі засуджені можуть добровільно проходити тестування на ВІЛ раз на 3 місяці. Проблеми із наявністю чи кількістю реагентів в колонії відсутні. Тести на вірусне навантаження та рівень клітин СД 4 проводяться у місцевому СНІД-центрі.

ДВК-10 тісно співпрацює із асоціацією «21 століття», соціальні працівники якої 2 рази на тиждень ведуть роз’яснювальну роботу із засудженими, спрямовану серед іншого на вироблення прихильності до АРТ.

Адміністрація колонії повідомила про проблеми із підготовкою до звільнення і подальшим влаштуванням засуджених, які втратили соціальні зв’язки. В Україні відсутня стала система соціальної реабілітації таких осіб на свободі після звільнення з місць позбавлення волі.

Монітори виявили проблему із відсутністю можливості робити біопсію та гістологічне дослідження засудженим, які мають підозру на онкологічні захворювання. В самій ДВК-10 відповідне медичне обладнання відсутнє. Певний час тому це питання було вирішене шляхом укладення договору про проведення гістологічних досліджень із лікувальним закладом поза межами колонії. Проте строк дії попереднього договору сплив, а продовжувати договір цивільна лікарня відмовилася. В той же час, Перелік захворювань, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання вимагають, щоб інформація про наявність у засудженого новоутворення мала гістологічне та морфологічне підтвердження. У зв’язку з цим об’єктивно неможливо домогтися звільнення онкохворого від відбування покарання за хворобою без проведення біопсії.

Порядок перевезення важкохворих на лікування в інші заклади належним чином не визначений. ДВК-10 не має транспорту, що був би належним чином пристосований до перевезення важкохворих. Швидка допомога у таких випадках теж відмовляється забезпечувати перевезення. Через це ДВК-10 змушена перевозити тяжко хворих осіб у «автозаках» та залізничних вагонах «Столипін», які не мають належного облаштування.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для путіна» взяла участь у Додатковій нараді ОБСЄ з питань людського виміру щодо функціонування демократичних інституцій у часи кризи

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”)  в...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: