Публікація

Звіт із впровадження політики гендерної рівності та недискримінації УГСПЛ у 2021 році

Починаючи з 2016 року, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) впроваджує Політику гендерної рівності та недискримінації з метою дотримання принципів гендерного мейнстримінгу в організаційній роботі та на робочому місці (працевлаштування, робочі відносини, оплата праці, визначення складу керівних органів тощо), а також у процесі реалізації окремих програм і проектів. Для цього гендерна екпертка Спілки Тамара Марценюк розробляє річний План дій на виконання Політики та здійснює моніторинг його виконання з подальшим звітуванням.

План дій на 2021 рік був спрямований на проведення інформаційно-просвітницьких заходів на гендерну і недискримінаційну тематики, налагодження співпраці із громадськими організаціями та ЗМІ, а також надання гендерно-чутливої правової допомоги.

Так, у 2021 році продовжувалася робота над щорічною Антипремію за сексистські висловлювання «Це Яйце!»[1], над спеціальним проектом УГСПЛ «Правозахисниці, які змінюють Україну»[2] – серією інтерв’ю з активістками зі всієї України, які працюють у різноманітних сферах правозахисту та представляють різноманітні правозахисні організації (у тому числі, й УГСПЛ). Станом на кінець року розміщено уже 86 інтерв’ю з правозахисницями.

Громадські приймальні УГСПЛ (за потреби, у співпраці з Центром стратегічних справ УГСПЛ та за його підтримки) продовжували надавати безкоштовні гендерно-чутливі юридичні послуги уразливим верствам населення. Загальна кількість звернень за рік склала 10 891 (з яких 49% надійшло від жінок), в тому числі з питань прав жінок, торгівлі людьми, запобігання та захисту жінок від домашнього та гендерного насильства (у тому числі щодо чоловіків і хлопчиків) та в умовах триваючого збройного конфлікту та окупації. Як регіональні, так і національні освітні та просвітницькі заходи УГСПЛ дозволили ознайомити цільову аудиторію, приділивши увагу потребам і правам жінок і дівчат, а також інструментам їх захисту. Такі освітні заходи включали два вебінари з гендерно-чутливого підходу в перехідному правосудді спільно з Програмою USAID «Нове правосуддя» та Міжнародним центром перехідного правосуддя.

Окремий інтерес був зосереджений на співпраці з різноманітними ЗМІ[3], включаючи, щодо привернення уваги до питань гендерної нерівності та сексизму[4]. А успішний досвід УГСПЛ щодо запровадження внутрішньоорганізаційної політики недискримінації та гендерної рівності, розробки рекомендацій про використання гендерної складової в аналітичних матеріалах поширювався під час зовнішніх подій.[5]

Треба також зазначити, що у листопаді УГСПЛ підготувала заявку для номінування  в рамках проєкту “Індекс корпоративної рівності 2021” – національне дослідження щодо рівності та недискримінації на робочому місці, у якому добровільно можуть взяти участь приватні та державні компанії. У результаті було отримано 71 бал із 100. У лютому 2022 року організатори очікують презентацію результатів проєкту.

Звіт можна скачати ТУТ.

 

[1] /articles/v-ukraini-vtretie-vruchat-antypremiiu-tse-yaytse-za-seksyzm-u-media/

https://zmina.info/news/cze-yajcze-pressluzhba-policziyi-sajt-radiotrek-ta-inshi-otrymaly-antypremiyu-za-seksyzm/

[2] /activities/spetsproekty/pravozahysnytsi-yaki-zminyuyut-ukrajinu/

[3] Наприклад, гендерна експертка УГСПЛ Тамара Марценюк надала велике інтерв’ю для ресурсу “the Ukrainians”, у якому також згадується робота в УГСПЛ.

[4] Наприклад, з нагоди Міжнародного дня захисту прав жінок гендерна експертка УГСПЛ стала гостею на радіо “Новое время” у передачі “Подвійні стандарти” і надала експерні коментарі для TEDxKyiv.

[5] Наприклад, гендерною експерткою Тамарою Марценюк на тренінгу для аналітичних центрів 9 червня; тренінгу з гендерної рівності, інклюзії та безпеки в рамках проєкту “БІГ. Безпека, інклюзія, гендер в освіті. Гендерний аудит як інструмент змін” 12 серпня; тренінгу “Протидія гендерним стереотипам у медіа” на Гендерному медіа форумі в Києві 17 вересня.

 

Звіт підготовлено за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для путіна» взяла участь у Додатковій нараді ОБСЄ з питань людського виміру щодо функціонування демократичних інституцій у часи кризи

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”)  в...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: