Публікація

Жіноча справа – захист прав людини. Лекція вірменської правозахисниці Лари Агаронян

Вірменська правозахисниця виступить у Києві вже завтра.

30-го червня о 18:30 в Американському Домі (Київ, вул М. Пимоненка, 6) відбудеться лекція вірменської правозахисниці, засновниці «Жіночого ресурсного центру» в Єревані Лари Агаронян. Правозахисниця розповість про відстоювання прав жінок у Вірменії та на Кавказі в цілому, наклепницькі кампанії та розпалювання ненависті проти активісток як вияв реакції консервативного суспільства на громадську активність жінок.

Що означає бути правозахисницею на Кавказі? З якими викликами стикаються жінки, які стають на стежку захисту прав людини у пострадянських суспільствах, де останнім часом посилилися націоналістичні та мілітаристські настрої? З чого почалося протистояння «західних» цінностей із цінностями «традиційними» і яка роль проросійської пропаганди у компрометуванні діяльності правозахисників у сусідніх державах?

LaraAharonian

Лара Агаронян проаналізує спеціальну резолюцію ООН про діяльність жінок-правозахисниць і прогалини у державному захисті їх у різних регіонах Європи.

Ухвалення закону про гендерну рівність 2013-го року у Вірменії спричинило хвилю звинувачень проти активісток місцевої правозахисної організації «Жіночий ресурсний центр», яка підтримала закон, у «зраді нації», «нищенні сім’ї» та «загрозі вірменським цінностям». Організація, яка допомагає жінкам ставати більш активними в громадському та політичному житті, бореться з домашнім насильством і допомагає жертвам насильства сексуального, зазнає постійних перешкод у своїй роботі з боку влади і консервативних громадських рухів.

Її лідерка Лара Агаронян – вірменська активістка феміністичного руху, засновниця і лідерка «Жіночого ресурсного центру». 2008-го року вона заснувала перший у країні кризовий центр для жертв сексуального насильства та порушила питання насильства щодо жінок у публічному просторі. З 2007-го року працює також із жінками в Нагірному Карабаху, залучаючи їх до миротворчих процесів. Співрежисерка документального фільму «У пошуках Забель Єсаян» про життя і роботу вірменської письменниці та громадської діячки початку ХХ століття.

Після лекції відбудеться панельна дискусія на тему гендерного аспекту правозахисної діяльності за участю Лари Агаронян, а також правозахисниць Тетяни Печончик («Центр інформації про права людини), Дар’ї Свиридової (Українська Гельсінська спілка з прав людини), Олександри Матвійчук («Центр громадянських свобод», «Євромайдан SOS») та Ане Тусвік Бонде (Фонд Домів прав людини, Осло, Норвегія).

Також під час зустрічі буде презентовано фотовиставку «Правозахисниці: обличчя сили», яка демонструє 18 портретів жінок, що працюють у правозахисних організаціях Мережі Домів прав людини.

Публічна розмова про жінок, які змінюють історію правозахисту «Правозахисниці: обличчя сили», організована Освітнім домом прав людини в Чернігові спільно з Американським домом та Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Фонду Домів прав людини та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Звертаємо вашу увагу: для входу до Американського Дому не забудьте документ, що посвідчує особу (паспорт або посвідчення водія).

Заходи організовано програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Контактна особа: Олена Ріпа, Освітній дім прав людини в Чернігові, тел. (063) 584-78-92, e-mail: pr.ehrh@gmail.com

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Дослідження УГСПЛ: «Дії правоохоронних органів у випадках атак на ЛГБТКІ-активістів під час публічних заходів та у ситуаціях злочинів на ґрунті ненависті за ознакою СОҐІ. (Рекомендації)

Метою цієї експертної розробки було напрацювання конкретних рекомендацій та алгоритмів практичної діяльності правоохоронних органів, надання...

31 Липня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: