Публікація

Жертви катувань чернігівської міліції отримають 35 тисяч євро компенсації

Європейський суд з прав людини призначив компенсацію 35 тисяч євро постраждалим від катувань чернігівськими міліціонерами. Цього разу жертвами правоохоронців стала ціла родина Ковалів – батько, син та мати.

Міліція вломилася до них додому розбиратися, чи віддав син позичену електродриль двом знайомим. Закінчилося все струсом мозку, перелом ребра та гематомами. Адже міліціянти в процесі «спілкування» родину побили. Спочатку вдома, а потім і у відділку міліції, куди їх доставили «добровільно давати пояснення».

Ані численні медичні довідки, ані показання постраждалих, які впізнали своїх мучителів не стали для держави підставою карати правоохоронців. В їх діях компетентними органами не було знайдено складу злочину.

Скарга на дії державних органів була направлена на розгляд до Європейського суду з прав людини. Там, на відміну від вітчизняних правоохоронних органів, були визнані факти катування, незаконного затримання та порушення права власності, і призначена значна матеріальна компенсація.

Родину постраждалих в Європейському суді представляв Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ).

P.S. Фонд стратегічних справ УГСПЛ підтримує справи, пов’язані з порушенням прав людини, зокрема надає безкоштовну юридичну підтримку у справах, які мають стратегічне значення

Деталі за посиланням: http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1128593983

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Правова позиція УГСПЛ щодо зобов’язань антикорупційних активістів декларувати своє майно та статки членів родини нарівні з держслужбовцями

Вже 4 грудня 2018 року Конституційний Суд України розгляне питання, чи відповідає Конституції обов’язок антикорупційних...

03 Грудня 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: