Заява щодо переслідувань в окупованому Криму у День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Заява щодо переслідувань в окупованому Криму у День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

Заяви

18-21 травня 1944 року відбулася депортація 191 044 кримських татар з історичної батьківщини.

Офіційною причиною примусового переселення стало звинувачення всього кримськотатарського народу в масовому колабораціонізмі з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Відомо, що під час депортації загинуло близько 8000 кримських татар.

18 травня 2018 року в тимчасово окупованому РФ Сімферополі затримали близько 20 кримчан, які проводили акцію «Запали вогонь у своєму серці» до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

На даний момент Центральний районний суд м. Сімферополь вже розпочав процес щодо одного з учасників публічного заходу – Сейтасана Асанова, висунувши йому обвинувачення у непокорі законній вимозі поліції за опір при затриманні (частина 1 статті 19.3 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення).

Сейтасан Асанов. Фото з Фейсбуку Едема Семедляєва
Сейтасан Асанов. Фото з Фейсбуку Едема Семедляєва

Українська Гельсінська спілка з прав людини рішуче засуджує такі дії окупаційної влади АР Крим та  розцінює дії російських правоохоронців як неправомірні та такі, що порушують ст. 10 та 11 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а саме права на свободу вираження поглядів та права на свободу зібрань та об’єднань.

УГСПЛ закликає українську владу, уряди країн Європейського Союзу, Швейцарії, Норвегії, США, Канади, Австралії та Японії, а також міжнародні організації відреагувати на дії окупаційної влади під час відзначення 18 травня Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та вжити заходи щодо зменшення тиску на корінне населення Криму.

Фото обкладинки – Фейсбук-сторінка Алі Меметова