Заява Гельсінського комітету з прав людини в Словаччині щодо ситуації в Україні
Ми висловлюємо нашу повну солідарність з українським народом у його прагненні більшої демократії , свободи , гідного життя та можливості самостійного вибору свого майбутнього. Ми схиляємося перед пам’яттю жертв репресій та заворушень.
Ми розуміємо , що Україна протягом двадцятого сторіччя була одним із тих регіонів Європи, котрим випало найбільше випробовувань, який тяжко страждав внаслідок геноцидальної політики двох тоталітарних режимів – більшовицького та нацистського. Не мав теж завжди щастя ані з власними очільниками.
Ми захищаємо права громадян України на опір тиранії і гнобленню в ситуації, коли вже все інше не вдалося, коли державна влада нищила демократичний порядок і серйозно порушувала права людини.
Ми звертаємося до нинішніх та майбутніх органів державної влади та інші органи державного управління України, аби вони у своїй діяльності послідовно трималися принципів демократії, захисту основних прав і свобод та ефективно запобігали розповсюдження екстремістських виразів та рухів.
Ми звертаємося до представників Російської Федерації , аби вони не зловживати ситуацією в Україні, щоб втручатися у внутрішні справи країни, але вповні поважали її суверенітет.
Ми виступаємо за активнішу участь європейських та регіональних органів та інституцій у боротьбі з кризою, зокрема Європейського Союзу, а також ОБСЄ, Ради Європи, Вишеградської четвірки та ОЧЕС (Організації Чорноморського Економічного співробітництва). Ми виступаємо за дипломатичне рішення, але не ті, які обмежать чи поставлять під питання вільну волю українців. Ми за рішення, які відповідають Статуту ООН та Гельсінським принципам ОБСЄ, зокрема тим, що стосуються захисту європейської безпеки, підтримки цілісності та суверенітету України і повної поваги прав всіх її громадян.
Братислава, 3 березня 2014 р.
Від імені ГКПЛ в Словаччині:
Кальман Петьоц,
голова Гельсінського комітету з прав людини в Словаччині
колишній Посол Словацької Республіки при ООН в Женеві