Публікація

Захисники парку Горького можуть отримати компенсацію за бездіяльність харківської міліції

Вищий адміністративний суд (ВАСУ) встановив, що в справі про бездіяльність міліції під час побиття активістів парку Горького відсутні докази правомірних дій міліції. .

Нагадаємо, в 2010 році активісти вийшли на захист Харківського центрального парку імені Горького, в якому розпочали незаконну вирубку дерев. Дерева посадили 117 років тому гімназисти, студенти та їхні викладачі. Ця частина парку вціліла навіть під час окупації Харкова в 1941—1943 рр., коли дерева рубали на дрова.

Зупинити беззбройних активістів вийшли невідомі «люди в чорному», з кийками та палками. Людей, які стали на захист парку,  нещадно били при повній бездіяльності міліції. Більше того, міліціонери часто були присутні при побитті захисників парку, і не робили жодних спроб припинити правопорушення.

Активісти звернулися до суду, проте харківські служителі Феміди жодних порушень в роботі міліції не помітили. Ані суд першої інстанції, ані апеляція. Зрештою справа дісталася до ВАСУ, який скасував попередні рішення та направив справу на новий розгляд, зазначивши: «навіть при проведенні громадянами незаконної акції протесту, це не звільняє працівників органів внутрішніх справ від обов’язку захистити громадян, у тому числі й позивачів, від насильства та посягання на їх життя та здоров’я з боку третіх осіб». А також визнав, що в попередніх рішеннях відсутні докази правомірності дій міліції.

В разі перемоги в суді активісти зможуть притягнути до відповідальності керівництво харківської міліції та отримати компенсацію моральної шкоди.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

УГСПЛ надіслала до Конституційного Суду України правову позицію щодо питання дострокового звільнення від довічного позбавлення волі

11 січня 2019 року УГСПЛ надіслала до Конституційного Суду України правову позицію (amicus curiae) щодо питання відповідності механізму...

17 Січня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: