Публікація

За зверненням УГСПЛ суд звільнив важко хвору жінку від арешту через закінчення законного строку покарання

За зверненням адвокатки громадської юридичної приймальні УГСПЛ в Одесі Юлії Лісової суд звільнив одеситку від арешту через закінчення законного строку покарання.

У січні 2019 року до приймальні УГСПЛ в м. Одеса на базі Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України” звернувся громадянин, цивільну дружину якого у 2016 році було засуджено до покарання у вигляді арешту строком 4 місяці, але направлено до відбування покарання лише у січні 2019 року. Засуджена жінка хворіє на тяжкі хвороби, які ускладнюють її лікування і життя у цілому в умовах позбавлення свободи.

Юлія Лісова (УГСПЛ)

Юристка громадської приймальні УГСПЛ, адвокатка Юлія Лісова, вивчивши матеріали справи, встановила, що строк виконання вироку минув ще у 2018 році, і оскільки жінка не вчиняла дій, направлених на уникнення покарання, вона підлягає звільненню. Після декількох судових засідань з розгляду клопотання про звільнення суд погодився з Юлією Лісовою про те, що з вини правоохоронних органів вирок не був виконаний вчасно, і, відповідно, жінка підлягає звільненню.

Громадська приймальня УГСПЛ у місті Одеса працює в рамках проекту Української Гельсінської спілки з прав людини “Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз” за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

В рамках проекту особам, які живуть з ВІЛ/СНІД, представникам ключових спільнот ЛЖВ та особам, хворим на туберкульоз, надається безкоштовна правова допомога. Звернутися до приймальні можна за телефоном або на особистому прийомі за попереднім записом за номером телефону: 0505560575.

Джерело cvd.od.ua

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Громадські монітори допомагають розробити важливі програми для громад Донецької та Луганської областей та налагодити діалог громадськості зі владою

У 13 громадах Донецької та Луганської області запрацювали комунікаційні платформи, які об’єднали представників громадських організацій,...

20 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: