Публікація

З російської в’язниці випустили Олександра Костенка

Український політв’язень Олександр Костенко вийшов на волю з російської в’язниці

Джерело: Центр інформації про права людини

Про це на сторінці у Facebook повідомила координатор проекту «Росузник» Яна Гончарова.

«Мінус один політичний в’язень, майже забутий Україною. Костенко звільнився з колонії в Кірово-Чепецьку», – написала активістка.

Пізніше Уповноважена президента в мінській гуманітарній групі Ірина Геращенко повідомила, що 4 серпня Костенко приїде до Києва.

«Зранку українські дипломати забрали Олександра. Зараз з ним радник з консульських питань Геннадій Брескаленко. На нашій дипломатичній автівці вони їдуть до Москви, де ночуватимуть у Посольстві», – написала вона у Facebook.

Також чинониця висловила сподівання, що Костенку своєчасною виплатять кошти від уряду. У Києві політв’язень зупиниться в кімнаті одного зі столичних гуртожитків.

«Олександр – кримчанин, родина його живе в анексованому Криму. Повернутись туди для нього не є можливим. Ми намагалися зв’язатися з Оленою Костенко – мамою Олександра, але її телефон відключений. Потрібно було знайти для нього житло. Це 2 кімнати з балконом, санвузлом. Частково мебльовані – є три ліжка, зараз займаємось доукомплектуванням меблями. Безумовно, це тимчасове житло на півроку-рік», – повідомила Омбудсман Людмила Денісова.

Вона зазначила, що офіс Уповноваженої допоможе Костенку оформити статус внутрішньо переміщеної особи і всі інші документи.

Олександр Костенко – активіст «Євромайдану» з Криму. У травні 2015 року його засудили за нібито заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. Кримчанина утримували в Росії, у колонії міста Кірово-Чепецьк. Батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат Олександра далі живуть у Сімферополі. Своєї провини чоловік не визнав.

Українська Гельсінська спілка з прав людини заявляла, що катування та позбавлення волі Олександра Костенка є яскравим прикладом політично мотивованих переслідувань та відсутності будь-якого адекватного правового поля на півострові після окупації.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: