Публікація

Юристи УГСПЛ взяли участь у заході, присвяченому Всесвітньому гуманітарному дню, проведеному NRC

17 серпня 2018 юристи громадських приймалень УГСПЛ з міст Слов’янськ, Краматорськ, Запоріжжя прийняли участь в організованому NRC заході, присвяченому Всесвітньому Гуманітарному Дню, що відбувся у м. Святогірську Донецької області.

На заході було презентовано результати Відкритої Олімпіади з правознавства за темою «Правовий статус внутрішньо переміщених осіб та міжнародні стандарти захисту прав людини», проведеної Представництвом Норвезької ради у справах біженців в Україні (NRC) спільно з Луганським державним університетом внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 22 травня 2018 року. Олімпіада проводилась шляхом вирішення вправ (тестів) у сфері конституційно-правових засад громадянства України, міжнародних стандартів захисту прав людини, поняття та видів конституційних прав і свобод та обов’язків, забезпечення прав і свобод громадян та правового режиму на тимчасово окупованій території України, забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, правового статусу біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту.

У заході взяли участь близько 100 учасників. За результатами розумового змагання перше місце посів Данило Дашевський, учень середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ степенів №6 м. Сєвєродонецька (47,35 балів). Друге місце дісталося Богдану Гавелко, учню Миколаївського юридичного ліцею (46,37 балів). І на третю сходинку з результатом в 45,07 балів піднялася Поліна Жайворонюк, учень  Миколаївської Середньої загальноосвітньої школи №1 імені Олега Ольжича.

Друга частина заходу була присвячена дискусії щодо найбільш гострих правових питань, що виникли внаслідок конфлікту на Сході України, у форматі World Café, в якій прийняли участь  як представники неурядових організацій, так і представники органів державної влади. Було обговорено проблеми, з якими стикаються ВПО та постраждале від конфлікту населення, під час  отримання цивільної документації, реалізації прав на житло, землю та власність, а також питання доступу до послуг, включаючи соціальне та пенсійне забезпечення. В результаті дискусії було вироблено пропозиції щодо можливих шляхів вирішення зазначених проблем.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: