Публікація

Юристи УГСПЛ перевірили Первомайську виправну колонію №117

4 грудня 2019 року юристи УГСПЛ Володимир Глущенко та Павло Шваб здійснили моніторинговий візит до Первомайської виправної колонії №117 з метою перевірки дотримання прав засуджених із ВІЛ-позитивним статусом та хворих на туберкульоз.

Державна установа «Первомайська виправна колонія (№ 117)» є установою мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання (для тримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк). Планове наповнення колонії – 505 осіб. На момент візиту в установі утримувалося 232 засуджених , серед яких працюючих – 23 особи.

На момент візиту в медичній частині колонії перебувало 10 засуджених, умови тримання задовільні, в приміщеннях тепло. Засуджених які перебувають на обліку ВІЛ та отримують замісну терапію – 5 осіб.

Одною з головних проблем з дотримання прав засуджених у ВК №117, як і в більшості виправних колоній, на сьогодні є великій некомплект медичних працівників.

Після проведеної реформи пенітенціарної системи, в медичній частині залишилися працювати лише фельдшер та медична сестра, на 0,25 ставки працюють також терапевт, рентгенолог та лаборант, інші спеціалісти відсутні. Загалом в медичній частині передбачено 10 спеціалістів.

Рекомендації моніторів УГСПЛ

Після обходу території ПВК-117, промислової зони та спілкування з засудженими, які перебувають на лікуванні, монітори зазначили наступні системні порушення, які вимагають виправлення.

  • Через некомплект медичних працівників, засуджені не отримують належного лікування у медчастині ПВК-117, потрібно усунути некомплект медичних працівників.
  • Велика кількість засуджених, які піддаються дисциплінарним стягненням у вигляді поміщення до ДІЗО, з початку року в ДІЗО було поміщено 58 засуджених, як правило це одні і ті ж прізвища, а з врахуванням, що ПВК-117- установа мінімального рівня безпеки для засуджених вперше, то це завелика кількість.
  • Необхідно збільшити кількість душових кабінок  для працюючих на виробництві, дві це замало для такої кількості працюючих засуджених.
  • Необхідно заключити трудові договори з усіма працюючими на виробництві, адже згідно з офіційною відповіддю кількість працюючих 23, але реально працюючих значно більше.
  • Має бути запроваджена належна політика залучення до роботи на добровільній основі, через збільшення замовлень для виробничих можливостей колонії, а види роботи мають бути більш диверсифіковані та сприяти підвищенню кваліфікації засуджених.

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для путіна» взяла участь у Додатковій нараді ОБСЄ з питань людського виміру щодо функціонування демократичних інституцій у часи кризи

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”)  в...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: