Публікація

Юристи УГСПЛ допомогли ув’язненому чоловіку з інвалідністю отримати невиплачену пенсію

Наразі у колонії на Рівненщині триває службова перевірка причин затримання виплат

З цього року мережа приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини надає безоплатну правову допомогу людям, що живуть з ВІЛ/СНІД, уразливим до зараження ВІЛ групам та хворим на туберкульоз. Отримати таку допомогу можна у 10-ти містах України.

До нас звертається немало людей, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Це можуть бути дуже різні питання – від ненадання необхідної медичної допомоги до оформлення спадщини.

До Рівненської приймальні УГСПЛ зателефонував пан К., який відбуває покарання в одній із колоній області. Як особа з інвалідністю, він отримує відповідну пенсію. Але чомусь при переведенні з однієї колонії до іншої пенсію йому нараховувати перестали. Півроку він не міг отримати ані грошей, ані відповіді на питання – чому припинили виплати? Чоловік дзвонив і на Урядову лінію, і звертався до начальника колонії, але все марно.

Юрист Рівненської приймальні УГСПЛ Олена Романова надала панові К. юридичну допомогу: пояснила, як треба звертатися до чиновників, щоб отримати відповідь. Закон України «Про звернення громадян» гарантує, що у разі звернення з заявою чи скаргою, громадянин повинен отримати відповідь не пізніше 15 днів. Письмове звернення гарантує, що в суді, у разі виникнення спірних питань, ви зможете довести, що зверталися. Здається – просто, але дуже часто наші люди дзвонять, звертаються усно до чиновників, витрачаючи на це час.

Після отримання письмової заяви пенсія пана К. одразу ж знайшлася – всі виплати за весь час затримки. Але ми все ж таки подали заяву про проведення службової перевірки щодо причини такої тривалої затримки виплати пенсії. Справа залишається на контролі у правозахисників. Але головне в цій справі те, що людина, навіть відбуваючи покарання, змогла відновити свої права.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Національна правозахисна НеКонференція 2018: висновки та рекомендації майстерні «Чому досі не зупинена епідемія ВІЛ-СНІДу? Все про дискримінацію ЛЖВ»

9  грудня 2018 року у рамках Національної правозахисної НеКонференції 2018 відбулася тематична майстерня на тему...

10 Грудня 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: