Публікація

Юрист викрив темні справи російських високопосадовців і за це помер в СІЗО. Справедливість по-російські?

До України приїздить Джемісон Файрстоун, працедавець Сергія Магнітського, російського юриста фінансової компанії Hermitage Capital. Він представлятиме фільм «Справедливість для Сергія», знятий на основі реальних подій нідерландськими кінодокументалістами. Фільм буде демонструватися в рамках фестивалю Docudays UA 26 березня о 13 год. 30 хв. в Синій залі Будинку кіно.

Сегрій Магнітський звинуватив чільних працівників Міністерства внутрішніх справ Росії, податкових та інших органів у привласненні коштів, які мали піти до російського бюджету, на суму близько 200 мільйонів доларів.

В свою чергу  звинувачені ним чільники МВС порушили справу проти самого Магнітського за те, що він нібито допоміг компанії Hermitage Capital уникнути податків.

Магнітський потрапив до слідчого ізолятора, де він в жахливих умовах провів майже рік. За цей час юристові, який мав проблеми зі здоров’ям, не раз відмовляли в медичній допомозі.

16 листопада 2009 року Магнітський помер.

Через деякий час кілька урядовців МВС, яких Магнітський звинуватив у шахрайстві, отримали високі відзнаки свого міністерства.

Конгрес США взяв до розгляду законопроект «Справедливість для Сергія Магнітського». Документ пропонує заборонити видавати американські візи причетним, на думку конгресменів, до смерті юриста, і блокувати їхні активи у США, якщо такі виявляться.

До справи долучилася й Польща. Її міністр закордонних справ Радослав Сікорський уже заявляв: якщо міжнародні інституції визначать перелік осіб, причетних до смерті Магнітського, його країна може запровадити проти них і свої візові санкції. Це на практиці закриє перед тими російськими урядовцями доступ до всіх країн «шенгенського простору».

До вашої уваги офіційний трейлер фільму

 

 

 

З приводу організації інтерв’ю з Джемісоном Файрстоуном просимо звертатись до

Катерина Бабкіна, тел. + 38 067 946 06 50, babkina_@ukr.net

Юлія Милая, тел. + 38 050 515 07 44, y.milaya@gmail.com

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Правозахисниця і дослідниця Яна Товпеко: «Все більше робіт присвячено гендерній тематиці та проблемам дискримінації ЛГБТІК-спільноти»

Інтерв’ю з авторської серії гендерної експертки Тамари Марценюк «Правозахисниці, які змінюють Україну». Учасницею чергової бесіди стала правозахисниця і...

15 Червня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: