Публікація

Юрист УГСПЛ виступив на конференції щодо прав ЛГБТ і Євроінтерграції

15 та 16 березня в Києві відбулась міжнародна конференція «ЛГБТ-питання та європейська інтеграція». Подія об’єднала політиків, журналістів, юристів, ЛГБТ-активістів та правозахисників для обговорення гострих та актуальних питань, що постали перед українським суспільством.

Дотримання прав і свобод ЛГБТ-людей в контексті Євроінтеграції пов’язані з дотриманням прав людини в Україні взагалі. Серед обговорюваних на конференції тем, постали питання вдосконалення українського законодавства та впровадження методів боротьби з гомофобією на різних рівнях суспільного життя.

За словами заступника міністра юстиції України Сергія Петухова, права людини є динамічним явищем. Наприклад, дух закону може змінюватись, навіть якщо без змін залишається його буква. Тому, наголосив він, права і свободи не можна захищати вибірково – вони мають бути гарантовані для всіх.

Посол Великобританії в Україні Джудіт Ґоф зазначила, що коли йдеться про права ЛГБТ – це не означає якихось особливих прав для окремої групи. Мова йде лише про забезпечення рівних прав для  всіх. Пані Ґоф висловила сподівання, що ситуація із правами ЛГБТ-людей в Україні зможе наблизитись до Британської в найближчі п’ять років.

Андрій Кравчук, представник правозахисного ЛГБТ-центру «Наш Світ», який виступив одним з організаторів заходу, зауважив, що план дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року є обнадійливим кроком на шляху до справжньої юридичної та суспільної рівності для ЛГБТ-українців. Втім, він також наголосив, що ухвалення плану є лише декларацією намірів і ЛГБТ-спільнота буде уважно стежити за реалізацією запропонованих в документі змін.

Українська Гельсінська спілка з прав людини також взяла участь у прес-конференції. Її представляв адвокат Центру стратегічних справ Спілки Дмитро Мазурок.

мазурок_д

«Ми підтримуємо позицію Європейського суду з прав людини та вважаємо, що упереджене ставлення більшості до певної меншини, яку вирізняють за ознакою раси, віросповідання чи сексуальної орієнтації принижує людську гідність. Таке поводження вже саме по собі є порушенням статті 3 Європейської конвенції. – зазначив адвокат. – А коли наслідком дискримінації стають злочини на ґрунті ненависті, це потребує особливої уваги держави» – підкреслив Дмитро Мазурок.

 

За інформацією порталу ГО «Гей-альянс»

фото надане ГО «Наш Світ»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: