Публікація

Юрист-аналітик УГСПЛ, адвокат Олена Сапожнікова: «Маю надію, що таких справ більше не буде в Україні»

23 січня 2020 року Європейський суд з прав людини виніс рішення в справі “Стрюков проти України”. Справа була розпочата УГСПЛ в Євросуді в 2012 році за Правилом 39 у зв’язку з тим, що держава не надавала медичної допомоги в місці несвободи. Юрист-аналітик УГСПЛ, адвокат Олена Сапожнікова вела цю справу в ЄСПЛ в останні роки від імені матері Андрія Стрюкова, тому що сам Андрій помер ще 6 років тому.

Рішення ЄСПЛ по справі «Стрюков проти України» знаходиться за посиланням.

Андрій Стрюков

Андрій Стрюков був затриманий правоохоронними органами в 2011 році. Андрій перебував у Генічеському ізоляторі тимчасового тримання без лікування туберкульозу до переведення до Запорізького слідчого ізолятору декілька місяців. У ході попереднього ув’язнення стан здоров’я Андрія погіршився. Він був переведений до різних медичних установ для обстеження. У ході одного з таких обстежень Андрію Стрюкову діагностували пухлину підшлункової залози. Йому було рекомендовано пройти спеціальне стаціонарне лікування туберкульозу. Однак він не отримував належного лікування. 20 вересня 2013 року суд першої інстанції засудив його до позбавлення волі строком на шість років, звільнивши від відбування покарання за станом здоров’я. 30 березня 2014 року Андрій Стрюков помер від туберкульозу.

«Можливо справді це того було варте, і тепер його мати зможе на отримані гроші від держави поставити хоча б пам’ятник на могилі, так як за мізерну пенсію вона це зробити не може»

 

Олена Сапожнікова (УГСПЛ)

Юрист-аналітик УГСПЛ, адвокат Олена Сапожнікова:

«В ході комунікування Євросуду з Урядом України, Андрія Стрюкова звільнили за станом здоров’я, він розпочав лікуватися, але стан його вже був важкий, фактично йому залишалося чекати на смерть в місті Генічеськ Херсонської області.

Він помер 30 березня 2014 року. В справу увійшла його мати. І от отримано рішення ЄСПЛ. Це рішення уже нічого не значить для Андрія, так як його немає в живих, але процедура по Правилу 39 була ефективна в даній справі, так як Андрій сказав перед смерт’ю, що щасливий, що помре на свободі. Можливо справді це того було варте, і тепер його мати зможе на отримані гроші від держави поставити хоча б пам’ятник на могилі, так як за мізерну пенсію вона це зробити не може та привести своє здоров’я трішки до ладу також.

Оксана Михайлова

Хочу відзначити юриста з Генічеська Оксану Михайлову, без допомоги якої нічого б не вийшло путнього в цій справі. Я представляла тут інтереси від Української Гельсінської спілки з прав людини, оскільки справу було визнано стратегічною. Маю надію, що таких справ більше не буде в Україні та все вирішуватиметься без летального наслідку».

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: