Публікація

Юрій Мосєєнков на свободі. Але якою ціною?

Дива трапляються. І люди, щодо яких держава фабрикує кримінальну справу, іноді виходять на свободу.  Щоправда, для цього Юрію Мосєєнкову (а саме про нього піде мова) довелося витримати 5 років судової та слідчої тяганини, знущань правоохоронців, та майже три роки відсидіти в СІЗО. 

 

Нагадаємо, що ця історія почалась у 2005 році. Сонячного травневого дня Юрій Мосєєнков вийшов з дому поспішаючи на роботу. У дворі його «привітно зустріли» працівники міліції, які «попросили» проїхати до відділку. Там Юрій з жахом дізнався, що його звинувачують у вбивстві.

 

Складно уявити собі, що переживає невинувата людина, коли потрапляє в жорна системи. Юрія Мосєєнкова катували аж доки він не підписав незаповнені листи паперу. Йому довгий час не давали побачитися з адвокатом. Була навіть спроба покінчити життя самогубством…

 

Він не вчиняв того вбивства. Але суд йому не повірив, і в 2009 році  виніс вирок про позбавлення волі на 10 років.

 

Здавалося б вже нічого не можна зробити. Проте адвокати Юрія Мосєєнкова Олег Левицький та Олег Веремієнко боролися до останнього.

 

Завдяки їх зусиллям вирок було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції (Дніпровського районного суду міста Києва). І сьогодні суд прийняв рішення про повернення справи на додаткове розслідування та зміну запобіжного заходу Юрію Мосєєнкову на підписку про невиїзд.

 

Як це стало можливим? Такій історії позаздрили б метри детективного жанру! Адвокати виявили, що в справі відсутні близько 50 аркушів, включно з протоколом відтворення та протоколом огляду місця події. «З технічних причин» відеокасета з записом відтворення обставин вбивства стає непридатною до використання. Таємним чином зникли ВСІ речові докази по справі, зокрема, знаряддя вбивства (!!), а також куртка зі слідами крові, яка, начебто, належала Мосєєнкову. З цим предметом одягу у слідчих взагалі плутанина вийшла. Адже куртка, яка належала Мосєєнкову, як зазначено в матеріалах справи, мала синій колір. В протоколі її обшуку колір зазначено як коричневий, а на експертизу надійшла невідомо ким оглянута і опечатана «куртка синтетична чорна на чорній підкладці». 

 

 Абсолютно  все вказувало на фабрикацію  матеріалів справи. І суд не міг не взяти це до уваги. Зокрема, як стало відомо УГСПЛ, судом була винесена окрема ухвала на адресу прокурора міста Києва, в якій зазначається про необхідність розслідування протиправних дій по штучному створенню доказів обвинувачення, допущених посадовцями прокуратури Дніпровського району м. Києва. 

Отже, Юрій  Мосєєнков на свободі. Але хто  поверне йому 5 років, які стануть тепер найстрашнішими спогадами його життя? 
 

Справа  була підтримана Фондом стратегічних справ УГСПЛ 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Аналітичний висновок щодо вирішення проблем, пов’язаних з розслідуванням/розглядом кримінальних справ, якщо матеріали їх знищені або залишилися на ТОТ

Сучасні правове поле та судова практика України перебувають під значним впливом збройної агресії РФ. Правозахисні...

16 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: