Публікація

Якщо у військового троє дітей, він може звільнитися зі служби. Але є нюанс

30 вересня 2022 року Президент України підписав законопроєкт про внесення змін до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо додаткової підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану.

Юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) в місті Чугуїв Роман Лихачов

Зокрема, підпункт «г» пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»  доповнено новим абзацом такого змісту: «перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років». Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як підстава для звільнення, в законопроекті вказана не наявність трьох і більше дітей, а саме утримання. Тобто при звільненні для військовослужбовців з рапортом про звільнення треба буде подати докази саме утримання трьох дітей, оскільки, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.

 

Такими документами можуть бути:

  • свідоцтва про народження трьох і більше дітей
  • рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком, або рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком, або посвідчення батька багатодітної сім’ї.

Якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною (дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).

Підтверджуючими документами можуть бути :

  • рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей)
  • довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.

Автор: Юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) в місті Чугуїв Роман Лихачов.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Зафіксовані епізоди міжнародних злочинів у Миколаївській області протягом 9-ти місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 листопада 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно...

02 Грудня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: