Публікація

Які права та свободи порушує гендерно-обумовлене та домашнє насильство?

Марія Широбокова
Марія Широбокова

Сьогодні, коли людина підкорює космос, коли за допомогою науки творять справжні дива, гендерно-обумовлене насильство та насильство над дітьми здаються такими далекими проблемами, які зникли в минулому або стаються, але поодиноко і обов’язково у країнах третього світу. На жаль, реальність інша. Оскільки таке насильство включає в себе різні види, воно порушує цілий ряд основоположних прав і свобод людини:

  • фізичне насильство, що може проявлятись в умисному нанесенні тілесних ушкоджень; у примушуванні виживати алкогольні чи наркотичні речовини; позбавленні їжі, що порушує право на здоров’я людини. Також це може бути примусове переміщення або навпаки домашній арешт, що обмежує свободу пересування жертви. І найстрашніше порушення, що настає внаслідок фізичного впливу – порушення права на життя, а також права не піддаватись жорстокому поводженню.
  • Сексуальне насильство, тобто зґвалтування; примушування до небажаних сексуальних контактів, до зайняття секс-бізнесом, до вагітності або аборту порушує право на недоторканість та цілий ряд репродуктивних прав: на репродуктивний вибір, на репродуктивне здоров’я, на контрацепцію, на штучне переривання вагітності.
  • Економічне насильство порушує такі економічні права людини, як право на житло, одяг, майно, працю. Наприклад, людина обмежується у доступі до власних коштів, речей, майна, їй не дають можливість працевлаштуватись чи навчатись, або навпаки змушують працювати, шантажують.
  • Психологічне насильство, що проявляється в постійних погрозах та приниженнях, переслідуванні, дискримінації через переконання, національну чи расову приналежність(іншу підставу), порушує право на захист честі і гідності, свободу совісті й переконань.

Найголовніше, якщо це стається з Вами, або Ви випадково є свідком подібних ситуацій – не мовчати! Треба знайти в собі сили розповісти свою історію й надати необхідні докази, якби тяжко це не було, адже відсутність покарання тільки дає насильнику відчуття влади й всемогутності, а отже дуже вірогідно, що він повторить свій злочин. Необхідно зупинити це зло.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Аналітичний висновок щодо вирішення проблем, пов’язаних з розслідуванням/розглядом кримінальних справ, якщо матеріали їх знищені або залишилися на ТОТ

Сучасні правове поле та судова практика України перебувають під значним впливом збройної агресії РФ. Правозахисні...

16 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: