Публікація

Як ветеранам війни та іншим категоріям, що мають право, отримати пільги і що вони дають

Збройна агресія РФ проти України нанесла нашому суспільству незагойні рани. Від бойових дій на Донбасі постраждало або загинуло більше 40 000 тисяч людей, з них більше 14000 – українські військові. Жахіття війни на власні очі побачили захисники та захисниці, кількість яких приблизно дорівнює кількості мешканців та мешканок міста Маріуполя (за даними Міністерства у справах ветеранів України статус учасника бойових дій на сьогодні мають понад 405 тисяч людей: понад 405 тисяч людей.

Вони та їх родини заслуговують на гідну підтримку та соціальні гарантії від держави. Проте адвокати УГСПЛ стикаються з непоодинокими випадками порушення державними органами прав таких осіб та їх родин. Так, в березні цього року ми розповідали як допомогли пані Анні отримати статус члена сім’ї загиблого військовослужбовця. Її чоловік Сергій раптово помер від серцевого нападу у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Чиновники стверджували, що захист Батьківщини – це не виконання військових обов’язків в період проходження служби. А в кінці 2020 ми писали як цивільній дружині загиблого десантника з Дніпра намагалися відмовити у призначенні пільги, що передбачена родинам загиблих учасників війни.

З метою поінформування представників та представниць Збройних Сил України про їх права та недопущення подібних випадків їх порушення у майбутньому, ми підготували корисну пам’ятку щодо статусу ветеранів війни про те:

·      хто має право на отримання пільг;

·      хто відноситься до членів сімей загиблих, померлих;

·      які документи необхідно подати;

·      які пільги надаються.

Скачати можна ТУТ. Будемо вдячні за розповсюдження!

 

Захист прав постраждалих від наслідків збройної агресії РФ проти України здійснюється в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Діяльність УГСПЛ зі створення національної моделі перехідного правосуддя впроваджується в рамках цієї програми.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для путіна» взяла участь у Додатковій нараді ОБСЄ з питань людського виміру щодо функціонування демократичних інституцій у часи кризи

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”)  в...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: