Публікація

Як підтримати реформу децентралізації та не забути про людиноцентричність як призначення влади?

Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає можливим поєднати ці дві цілі. Інструментом, який має у цьому допомогти є системне оцінювання зусиль оновленого місцевого самоврядування щодо реалізації прав людини.

Детальний спосіб моніторингу, який пілотувався у 2016 році, має посилитись новим інструментом, що отримав назву “Місцевий індекс прав людини”. Він буде простішим, але при цьому системним; таким, що поширює кращі практики та долає гірші, але при цьому придатним до об’єктивного рейтингу зусиль місцевої влади у забезпеченні прав людини.

16819325_1836363036621226_8639557186607657391_o

Впродовж 19-21 лютого 2017 року в Освітньому домі прав людини команда експертів громадського правозахисту, представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та органів місцевого самоврядування виокремлювали базові права людини, значимі для територіальних громад, також визначали способи їх групування й об’єктивного вимірювання.

7

Новий Місцевий індекс прав людини буде представлений суспільству незабаром. Наразі УГСПЛ запрошує зацікавлені організації долучитись до цієї важливої розробки і обіцяє якісний результат.

8

Завантажити презентацію

Тренінг-робоча зустріч  з розробки моніторингу є заходом Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини»  та проводиться в рамках проекту  проекту «Права людини понад усе», який впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини та фінансується Міністерством міжнародних справ Канади.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Складний, але продуктивний діалог: фахівці КМДА, Національної поліції та районних держадміністрацій обговорюють стихійні ромські поселення

16 вересня 2019 року розпочався перший день тренінгу “Взаємодія органів місцевого самоврядування та Національної поліції...

17 Вересня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: