Публікація

Як функціонує програма “Доступні ліки” під час війни?

Для забезпечення доступу пацієнтів до цих ліків на час війни були спрощені процедури їх отримання. З цією метою МОЗ було прийнято відповідний Наказ.

 

Хто може отримати ліки за програмою “Доступні ліки”?

Безоплатно або із незначною доплатою ліки можуть отримати пацієнти, які:

  • мають хронічні серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму, діабет 2 типу (рецепти на ліки виписує лікар, що надає первинну медичну допомогу – сімейний лікар, лікар-педіатр, лікар-терапевт).
  • потребують ліки від розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету (рецепти виписують профільні спеціалісти – психіатри, неврологи, ендокринологи).

 

Як отримати рецепт?

Для отримання рецепту, слід звернутись до лікаря відповідної практики. Для отримання рецепту на ліки, який виписує лікар, що надає первинну медичну допомогу, можна звернутись до будь-якого сімейного лікаря, незалежно від того, чи укладена із ним декларація

Наразі лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт (виходячи із наявних технічних можливостей).

Рецепт у паперовій формі виписується відповідно до  Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 р.  № 360 “Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків”, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 липня 2005 р. за № 782/11062. На ньому обов’язково проставляється печатка та підпис лікаря.

Також нагадаємо, що лікар, із яким укладено декларацію, може виписати електронний рецепт дистанційно – для цього слід зв’язатись із ним телефоном, електронною поштою або будь-яким іншим прийнятним та погодженим способом.

Електронний рецепт надходить на телефон пацієнта у вигляді СМС-повідомлення. Зміст СМС-повідомлення: “Ваш рецепт:  ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ”.

При цьому, код підтвердження слід називати фармацевту у аптеці тільки тоді, коли пацієнт переконався, що всі умови (торгівельна назва препарата, сума доплати, кількість) відповідають його побажанням.

 

Як дізнатись, яка аптека бере участь у програмі, та знайти аптеку, яка зможе відпустити ліки?

На аптеках, які беруть участь у програмі “Доступні ліки” є відповідна позначка – як правило, це наліпка на вхідних дверях із текстом “Тут є Доступні ліки”.

 

Перелік таких аптек є на сайті НСЗУ.

Окремо на період воєнного стану НСЗУ радить шукати аптеку з “Доступними ліками” за допомогою “Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів”. На другій сторінці дешборду у фільтрах ліворуч у графі “Є відпущені” поставте галочку напроти слова “Так”. Це дозволить відфільтрувати аптеки, які відпускають “Доступні ліки”. Звертайте увагу на дату останнього відпуску рецепту. Вона є в останній колонці таблиці, яка розміщена внизу під картою. Обирайте аптеки, які відпускали “Доступні ліки” впродовж останніх семи днів.

Знайти аптеку з Доступними ліками також допоможуть працівники контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Будь-яка з аптек, які беруть участь у програмі, і у якій наявний відповідний препарат, зобов’язана відпустити його як за електронним, так і за паперовим рецептом. Паперовий рецепт після видачі ліків залишається у аптеці.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися у Миколаївській області протягом 7 місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно...

02 Жовтня 2022

Узагальнення подій, які відбулися у Дніпрі та Дніпропетровській області протягом лютого – вересня 2022 року під час повномасштабної російсько-української війни

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Українською Гельсінською спілкою з прав людини, у рамках...

30 Вересня 2022

Узагальнення подій, які відбулися у м. Херсоні та Херсонській області протягом 213 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 24 вересня 2022 року)

Текст: Олександр Данилов, адвокат У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Українською Гельсінською спілкою з...

30 Вересня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: