Публікація

Вища рада юстиції вважає нормою коли в парламенті суддя голосує сам за себе

Українська Гельсінська спілка з прав людини та ряд правозахисних організацій місяць тому звернулися до Президента та Вищої ради юстиції з вимогою звільнити голову вищого суду з цивільних та кримінальних справ Л. Фесенка. Причиною звернення стало суміщення Фесенком посад депутата та судді, що підтверджують конкретні факти.

В зверненні правозахисники відзначили той факт, що народний депутат Л. Фесенко 7 жовтня проголосував за обрання себе суддею вищого суду з цивільних і кримінальних справ. Після набуття статусу судді Л. Фесенко не припинив здійснювати повноваження народного депутата і продовжив брати участь у пленарних засіданнях Верховної Ради та засіданнях парламентського комітету з питань правосуддя. У багатьох випадках голос Л. Фесенка як народного депутата ставав вирішальним – 226-им, а присутність на засіданні комітету забезпечувала кворум.

УГСПЛ нагадує, що відповідно до Конституції професійні судді не можуть брати участь у будь-якій політичній діяльності.

Відповідь від Президента ще не надійшла. Проте, свою позицію стосовно цієї обурливої ситуації висловила Вища рада юстиції.

В листі за підписом Голови ВРЮ Колісниченка йдеться про те, що Фесенко припинив членство у політичній партії, про що є відповідна постанова. Оцінка відповідности дій судді Конституції України не здійснювалась.

З цього можна зробити висновок, що ВРЮ вважає нормою, коли в парламенті суддя обирає сам себе.

Відповідь Вищої ради юстиції можна прочитати тут: Doc_28_02_2011

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: