Втратили замісний препарат через обстріли: як отримати препарат повторно (інфографіка) - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Втратили замісний препарат через обстріли: як отримати препарат повторно (інфографіка)

Новина

В умовах повномасштабної війни пацієнти замісної терапії можуть втрачати ліки через обстріли та руйнування житла. Що робити у таких випадках, до кого звертатися в першу чергу і які документи для цього необхідні, — читайте в інфографіці, яку підготувала Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Втратили замісний препарат через обстріли?

1. Зверніться до поліції із заявою про знищення майна, де вказати й препарати замісної терапії
2. Отримати копію акту про руйнування майна від представників ДСНС чи Нацполіції
3. Якщо дізналися про втрату в інший день, бо були не на місці, подайте заяву до поліції із долученням доказів руйнування
4. Отримайте дані щодо реєстрації заяви про кримінальне правопорушення
5. Зверніться з будь-яким отриманим документом до лікаря ЗПТ для повторного отримання препарату

Якщо в поліції відмовляються реєструвати злочин:

1. Зверніться до керівника підрозділу
2. Залиште скаргу на гарячій лінії поліції 0-800-50-02-02
3. Зверніться до свого соціального працівника, який допоможе знайти юриста, в тому числі юриста приймальні УГСПЛ для написання скарг до прокуратури про бездіяльність службових осіб чергового відділення поліції, та до керівника поліції вищого рівня.


Завантажити інфографіку у PDF-форматі: Втратили замісний препарат через обстріли

Люди, які живуть з ВІЛ, можуть звертатися до громадських приймалень Української Гельсінської спілки прав людини за юридичною допомогою.

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проєкт «Налагодження механізму юридичного захисту прав осіб, які живуть з ВІЛ/СНІД, які хворіють на ТБ та уразливих до ВІЛ груп населення» в рамках реалізації  проєкту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.