Вступ до закладів вищої освіти на материковій Україні
Вимушені переселенці та мешканці окупованих територій можуть вступити до закладів вищої освіти на материковій Україні!
Раніше керівниця освітнього напрямку УГСПЛ Валентина Потапова розповідала про специфіку завершення навчального року у зв’язку з запровадженим карантином: https://bit.ly/2YxFugd. Багато на цю тему говорять і в Міністерстві освіти і науки. Та зараз не менш важливою є тема вступу до українських ВНЗ. Покрокову інструкцію ми описали у зручній інфографіці. Текстові пояснення доступні тут: https://bit.ly/2L9Agza.
Зберігайте зображення, реалізовуйте написане та отримуйте українську освіту! Повторюємо: дипломи закладів вищої освіти України визнаються в Європі та решті світу. Водночас дипломи окупованих кримських, донецьких та луганських вишів дійсні лише в РФ.
Також нагадуємо, що МОН об’єднало освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» та розширило перелік закладів (bit.ly/2AnS1c3). Вступники і з Криму, і з Донбасу можуть отримати вищу освіту без складання ЗНО у будь-якому із 91 «вишу» (https://bit.ly/2Lr5WQW). З них: 77 закладів підпорядковані МОН, а 14 – МОЗ, МВС та Мінкультури.
Таких нововведень 2020 року УГСПЛ прагнула упродовж 2 років. Нині ми працюємо над поширенням «Квоти 2» (бюджетні місця для кримчан) на дітей, що проживають в окупації на Донбасі.
Інфографіку розроблено спільно з Представництво Президента України в АР Крим в рамках програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії».
Юристка-переселенка Правозахисної групи «СІЧ» Віталія Серебрянська, яка має дотичний власний досвід, розповідає про додаткові соціальні гарантії для ВПО при вступі до вишів та нюанси в процесі самого навчання: https://bit.ly/3frnnhS.