Всесвітній день боротьби зі СНІДом: допомога українцям з ВІЛ-позитивним статусом
Щороку 1 грудня у світі відзначають День боротьби зі СНІДом. Його ВООЗ ініціював 35 років тому, щоб привернути увагу суспільства до проблем людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України щодня в нашій країні реєструють близько трьох десятків випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та до десяти – на СНІД. Станом на 1 липня 2023 під медичним наглядом перебувало 158 308 людей з вірусом імунодефіциту.
Фахівці Української Гельсінської спілки з прав людини активно долучаються до боротьби за права людей з ВІЛ-позитивним статусом та тих, хто знаходиться у групах ризику. З 2018 року УГСПЛ плідно співпрацює з благодійною організацією «100% Життя» – Мережа ЛЖВ. Лише протягом 2022-2023 років експерти провели 5,5 тисяч консультацій.
Спільно вдалось створити дієвий механізм захисту порушених прав людей, що живуть з ВІЛ, з туберкульозом та з груп ризику.
В Україні створена мережа громадських приймалень УГСПЛ, куди можна звернутись за безкоштовною юридичною допомогою.
Впродовж останнього року юристи УГСПЛ зафіксували звернення щодо порушення прав у таких напрямках, як:
- цивільне право (1149)
- кримінальні справи (816)
- охорона здоров’я (666)
- окупація (480)
- соціальне забезпечення (394)
- порушення у ході судового розгляду (324)
- недостатнє медичне обстеження при призові в армію (313)
- порушення в ході досудового слідства (273)
- порушення права на сімейне життя, насильство в сім’ї (241)
Звернутись за допомогою до експертів можна і через чат-бот на сайті УГСПЛ, де зібрані відповіді на понад сотню найпоширеніших запитань.
«Чимало зусиль ми докладаємо також до проведення просвітницьких кампаній, щоб українці в ВІЛ-статусом, їхні родини знали про гарантовані законом права. Також ми багато приділяємо уваги проведенню семінарів та тренінгів для тих, хто безпосередньо співпрацює з цими категоріями населення. Нашій організації вдалось налагодити процес перенаправлення: коли соціальний працівник передає клієнту інформацію про приймальні, де компетентно допоможуть із вирішенням різноманітних питань», – розповідає координатор мережі громадських приймалень УГСПЛ Наталія Козаренко.
Також вас можуть зацікавити матеріали:
Як переселенцям з ВІЛ отримати медичну допомогу і що робити у разі відмови?
Людині погрожують розголосити діагноз: як діяти?
УГСПЛ допомагають батькові повернути сина, якого забрали органи опіки
Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:
Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube
Матеріал підготовлено за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації проекту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», підтриманого Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.