Публікація

Влада б’є нижче поясу по дітях війни та чорнобильцях

Щоб покращити життя простих українців – треба прийняти зміни до цьогорічного бюджету, в один голос переконують нас переконували нас Президент і Уряд. І зміни були прийняті. Ось тільки до простих українців чомусь не були віднесені чорнобильці, діти війни та пенсіонери-військовослужбовці. Тишком-нишком їх практично позбавили багатьох соціальних гарантій.

І де ж таке написано, запитаєте ви. Нічого ми не скасовували!, – може заперечити нам влада. Але давайте подивимось на п. 4 закону, що вносить зміни у закон про бюджет. Там чітко вказано те, що у 2011 році положення щодо чорнобильців, дітей-війни, пенсіонерів військовослужбовців застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України виходячи з фінансового ресурсу бюджету на 2011 рік.

 

А це означає, що тепер не Закон, а Кабінет міністрів України буде на власний розсуд, виходячи із фінансових можливостей держави, визначати хто і в якому розмірі достойний соціальних  гарантій.

 

На сьогодні фінансові можливості держави такі, що навіть люди, яким конкретний розмір пільг встановлений законом, не можуть їх отримати і змушені йти до суду. Очевидно, що тепер, влада знайшла спосіб уникати відповідальності за невиконання соціально-економічних прав громадян. Мова йде про фактичне скасування цих прав та гарантій через неможливість їхнього ефективного захисту в судовому порядку.

 

Крім того, сумнівною виглядає передача до Кабінету міністрів України повноважень встановлювати конкретні обсяги соціальних гарантій. Конституція України чітко говорить про те,  що виключно законами України визначаються: «права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов’язки громадянина; основи соціального захисту, …». Тобто, це означає, що ці повноваження належать Верховній Раді України.

 

Але що значать для держави всі ці порушення закону перед можливістю отримати значну бюджетну економію. Судячи з того що ці зміни набули чинності – нічого.

 

Надія залишається на те, що національні суди, будуть мати сміливість визнавати протиправними рішення Уряду щодо зменшення соціальних гарантій, оскільки у спеціальних законах поки, що залишились положення які визначають розмір цих гарантій. Але, якщо відверто,  чи великою є ця надія…. думаю навряд чи.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

В Краматорську відбулося обговорення Рекомендацій УГСПЛ з поліпшення доступу мешканців громад, що постраждали внаслідок збройного конфлікту та ВПО до соціальних допомог та послуг

29 листопада 2019 року, в Краматорську, у приміщенні Антикризового центру відбулася презентація аналітичного огляду УГСПЛ...

03 Грудня 2019

Презентація аналітичного огляду УГСПЛ “Надання соціальних послуг мешканцям громад, що постраждали внаслідок збройного конфлікту та внутрішньо переміщеним особам”

29 листопада 2019 року, в Краматорську, у приміщенні Антикризового центру (вул. Марата, 1, 1-й поверх)...

27 Листопада 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: