Публікація

Вітаємо кримськотатарський народ зі сторіччям першого Курултаю!

Сто років тому, у грудні 1917 року, в Криму відбувся перший Курултай кримськотатарського народу – історичне національне зібрання. Саме тоді були вперше затверджені кримськотатарський прапор, герб у вигляді тамги кримських ханів та національний гімн.

Прапор кримських татар

Наступний Курултай відбувся аж у 1991 році, після повернення кримських татар на Батьківщину з часів депортації 1944 року. Російська окупація Кримського півострову в 2014 році знову, як і в радянські часи, зробила неможливим роботу Курултаю в Криму через заборону окупаційною владою діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, чиї повноваження релюгує Курултай. Сьогодні Російська Федерація здійснює репресивну політику щодо кримськотатарського населення на півострові, яка, по суті, є продовженням сталінських традицій.

У цей непростий для України час протистояння агресії з боку Російської Федерації, Українська Гельсінська спілка з прав людини вітає кримськотатарський народ з визначною історичною подією, висловлює свою солідарність та підтримку в захисті прав людини та фундаментальних свобод в Криму. Юристи УГСПЛ надавали та будуть надавати правову допомогу мешканцям Криму та переселенцям з півострову, які є жертвами грубих порушень прав людини та воєнних злочинів.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

До вашої уваги дослідження УГСПЛ: «Практика реалізації прав представників ЛГБТКІ-спільноти у діяльності поліції та інших безпекових інституцій у місцевих громадах»

Пропонуємо до вашої уваги дослідження УГСПЛ: «Практика реалізації прав представників ЛГБТКІ-спільноти у діяльності поліції та...

09 Серпня 2019

Результати польового моніторингу поліцейської практики запобігання та протидії злочинам на ґрунті ненависті щодо ЛГБТКІ (м. Харків)

Результати польового моніторингу поліцейської практики запобігання та протидії злочинам на ґрунті ненависті щодо ЛГБТКІ (м....

09 Серпня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: