Публікація

Відео: на каналі Ukrlife пройшов телемарафон, присвячений реалізації Національної стратегії у сфері прав людини

Цього тижня відбувся телемарафон, присвячений двом рокам імплементації Національної стратегії  у сфері прав людини. Під час ефіру експерти характеризували різні сфери її реалізації.

Гості ефірів обговорювали досягнення та виклики, які ми маємо на кінець 2017 року.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко розповів про те, як виконувалась Національна стратегія у сфері прав людини в 2017 році, а також про судочинство перехідного періоду в Україні. Крім того він дав кілька порад щодо того, як українському громадянину захистити свої права.

Керівник аналітичного напрямку УГСПЛ Олег Мартиненко розповів про складнощі реалізації Національної стратегії у сфері прав людини в Україні і необхідності залучення громадянського суспільства в процес реформування державного апарату та впровадження прав людини в повсякденному житті українців.

Аналітик УГСПЛ Богдан Мойса та координаторка моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини Ксенія Семьоркіна у своєму інрозповіли про Національну стратегію та її виконання в Україні, а також про важливість дотримання прав людини під час проектування реформ в будь-якій сфері.

Аліна Павлюк, юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ, розказала про розслідування воєнних злочинів у рамках виконання Нацстратегії. Вони відзначила труднощі, які виникнуть у розслідуванні воєнних злочинів після вступу в силу судової реформи.

Юлія Тищенко, експертка Українського незалежного центру політичних досліджень, розповіла про мови освіти в Україні та про права національних меншин. Також вона заявила про необхідність створення дискусійного майданчику з протидії російської окупації Криму.

Експертки УГСПЛ Валентина Потапова та Олександра Козорог розповіли про труднощі навчання правам людини в Україні, державні програмах навчання школярів правам людини, участь та роль батьків у таких проектах, а також про відмінності між правами людини і правами громадянина України.

Представники Управління Верховного комісара ООН з прав біженців в Україні (УВКБ ООН) Юґ Біссо, старший радник з правових питань, і Олена Турчин, радник з питань довгострокових рішень, розповіли про становище біженців в Україні, відмінності між біженцями і внутрішньо переміщеними особами, правові аспекти отримання статусу біженців.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: