Публікація

Відбувся Другий українсько-чеський БарКемп

Листопад 2016 року подарував чимало цікавих подій, одна з гідних уваги — українсько-чеський БарКемп, який другий рік поспіль проходить в Херсоні. Цьогорічний БарКемп було присвячено обговоренню важливих питань в контексті громадянського суспільства та розвитку незалежної журналістиці в Україні.

БарКемп-2016 не лише продовжив традиції торішнього успішного БарКемпу, а й запам’ятався всім учасникам своєю особливою атмосферою та цікавою тематикою. Адже участь у ньому брали переважно представники некомерційних організацій, громадських ініціатив, університетів і незалежних ЗМІ, а також митці, режисери та культурні діячі з Чехії, Азербайджану та України.

Мета заходу — допомогти, надихнути і надати можливість небайдужим, талановитим людям з України, Чехії та інших країн поділитися вдалим і не дуже досвідом у царині громадського активізму, планування та проведення громадських кампаній, а також у сфері незалежної журналістики, прав жінок та екологічних ініціатив.

Що таке БарКемп?

Коротко БарКемп можна охарактеризувати як відкриті спільні заходи у вигляді майстер-класів, організаторами яких є самі учасники. Це відкриті дискусії, презентації цікавих проектів, програм, ініціатив, обмін інформацією та досвідом. Протягом всього БарКемпу  паралельно проходять два майстер-класи / дві лекції в невеликих групах (для кращої комунікації). Проте суть БарКемпу не тільки в лекціях і презентаціях. Тут кожен учасник може проявити свою активність і знайти натхнення. Адже одну частину програми готують організатори (лектори з України та Чеської Республіки), а інша — передбачена для виступів зацікавлених в цьому учасників БарКемпу. Винагорода за виступ складе 500 гривень.

Більш детальну інформацію можна знайти, наприклад, тут: http: //en.wikipedia.org/wiki/BarCamp або https://uk.wikipedia.org/wiki/BarCamp.

Чим вразив БарКемп-2016?

Передусім — жвавою атмосферою та цікавими спікерами.

Іво Бистршичан — режисер, сценарист, драматург та публіцист. Знімає документальне кіно з підтекстом громадського активізму.

Петр Махалек
Петр Махалек

Петр Махалек — консультант чеських та закордонних неприбуткових організацій стосовно тем фандрейзингу й проведення громадських кампаній, фасилітатор, викладач університету, в минулому – директор організації Friends of the Earth Czech Republic.

Ян Ровенський — активіст з екології та правозахисту, керівник кампанії з енергетики чеського філіалу Greenpeace.

Петрушка Шустрова — відома чеська дисидентка, журналістка та есеїстка, перекладачка, підписантка Хартії 77, за часів комунізму декілька разів потрапляла у в’язницю через свої політичні переконання. Після революції 1989 року стала заступником Міністра внутрішніх справ, брала активну участь у підготовці Закону “Про люстрацію”.

Ітка Несрстова – експертка з фандрейзингу, екс-директорка з фандрейзингу у Фонді VIA, лекторка з індивідуального фандрейзингу.

Тургут Гамбар
Тургут Гамбар

Тургут Гамбар (Азербайджан) — активіст, член правління громадського руху NIDA. У 2009-2010 роках активно брав участь у кампанії, що закликала до звільнення азербайджанських в’язнів совісті Еміна Міллі та Аднана Гаджизаде. У 2011 році Тургут Гамбар та його друзі започаткували NIDA – політичний рух щодо сприяння демократичних реформ шляхом ненасильницького спротиву. Організовували кіноклуби, флешмоби, публічні лекції, книжкові кампанії та мирні акції протесту.

Зузанна Ленгартова — засновниця і голова громадської ініціативи “Допомагаємо людям у втечі” (We are helping people on the run), яка з 2015 року надає волонтерську допомогу біженцям та мігрантам з Угорщини, Сербії та Греції.

Учасники також активно вивчали основи проведення журналістських розслідувань для громадських активістів, мали можливість переглянути фільм “На кордонах імперії” з подальшим обговоренням з авторкою — Петрушкою Шустровою. Вивчали технологію Step by Step та її застосування в контексті впровадження громадської кампанії, знайомились з особливостями громадського моніторингу поліції в Україні та особливостями впровадження екологічних проектів в Чехії. Було цікаво, творчо та натхненно! З нетерпінням чекаємо наступного БарКемпу у 2017 році!

Підготувала Тетяна Гончарук

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти постконфліктного регулювання в Україні» (онлайн)

Запрошуємо на круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти ...

10 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: