Публікація

Відбулася презентація Четвертого проміжного звіту Міжнародного комітету з розслідування катувань у Білорусі

22 червня 2021 року відбллася презентація Четвертого проміжного звіту Міжнародного комітету з розслідування катувань у Білорусі: умови утримування в місцях несвободи з серпня 2020 року по травень 2021 року.

Метою даного звіту є систематизація свідчень потерпілих від катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання в період серпень 2020 – травень 2021 року в місцях несвободи в Республіці Білорусь.

Виходячи зі статистичних та аналітичних даних, отриманих з глибинних інтерв’ю потерпілих, затриманих 9-13 серпня 2020 року, а також тих, хто був підданий адміністративним затриманням і арештам у 2020-2021 роках, автори звіту резюмують про численні порушення прав людини в місцях несвободи: відділках міліції (РУВС, РВВС) і місцях тримання затриманих, а також адміністративно заарештованих.

Міжнародні норми і вимоги законодавства щодо умов тримання людей в місцях несвободи адміністраціями спецустанов і співробітниками відділків міліції цілеспрямовано і масово порушувалися, а відповідальними за нагляд за дотриманням законодавства злочинно ігнорувалися.

У написанні даного звіту взяли участь й експерти Української Гельсінскої спілки з прав людини.

Із текстом документу можна ознайомитися, перейшовши за посиланням.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Судді та адвокати отримали сертифікати від УГСПЛ про підвищення знань щодо ефективного притягнення за злочини, скоєнні під час збройного конфлікту

Підвищення професійного потенціалу суддів та адвокатів із застосування норм міжнародного гуманітарного права в національній судовій...

26 Липня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: