Верховна Рада проголосувала за удосконалення процедури МСЕК
У Верховній Раді пройшов перше читання ініційований неурядовими організаціями Законопроєкт №11225 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи» від 30 квітня 2024. До його розробки долучились експерти УГСПЛ та ГС «Ліга Сильних».

depositphotos.com/ua
Нагадаємо, із заявою підтримати удосконалення процедури МСЕК представники неурядових організацій виступили наприкінці серпня. За їхніми даними процедури встановлення інвалідності та медико-соціальної експертизи в Україні супроводжувались значними викликами для людей з інвалідністю. Зокрема тривали шість і більше місяців, послуги були недоступні для людей з фізичними та сенсорними порушеннями, обстеження часто повторювались – це також стосувалось і ветеранів, які мали висновки військово-лікарських комісій. Крім того, у суспільстві медико-соціальні експертні комісії зажили недоброї слави і часто асоціюються зі зловживаннями та недоброчесністю.
Участь пацієнта у засіданнях МСЕК має бути добровільною та проведення медико-соціальної експертизи має відбуватись без його присутності – ці пропозиції експерти внесли до Законопроєкту №11225. Усунення норми особистого огляду особи, на думку розробників, знизить корупційні фактори та прискорить процес цифровізації органів МСЕК.
Якщо Законопроєкт буде ухвалений в цілому, то пацієнти уникнуть проходження повторюваних обстежень, а відповідно і час на встановлення інвалідності значно скоротиться. Це стосується, зокрема, і військовослужбовців. Медико-санітарна експертиза лише констатуватиме стан здоров’я та рекомендуватиме які саме реабілітаційні послуги необхідні обстежуваному.
Детальніше із пропозиціями громадського сектору щодо поліпшення законодавства можна ознайомитись у матеріалі «Як подолати перепони в проходженні МСЕК пацієнтом? Рекомендації фахівців»
Головне зображення: https://depositphotos.com/ua
В публікації використані матеріали ГО «Принцип», матеріали «Політика у сфері реабілітації в Україні. Звіт з аналізу законодавства», підготовлений в рамках виконання проєкту «War Trauma Rehabilitation in Ukraine: affected population assistance», а також пропозиції ГО «Ліга Сильних» щодо внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та наказів МОЗ щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.
Публікація підготовлена в рамках проекту «Удосконалення процедур ВЛК/МСЕК задля захисту прав постраждалих воїнів, ветеранів війни та людей з інвалідністю», який реалізовується УГСПЛ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:
Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber