Вебінар “Верховенство права та процесу: захист обвинувачених у воєнних злочинах, міжнародні суди та Україна”
Запрошуємо на вебінар “Верховенство права та процесу: захист обвинувачених у воєнних злочинах, міжнародні суди та Україна”, 29 червня, о 17 год.
Нюрнберзький принцип V постановляє: “Будь-яка особа, яка обвинувачується у вчиненні злочину відповідно до міжнародного права, має право на справедливий судовий розгляд на підставі фактів і права”. Право на справедливий суд включає право обвинуваченого на адвоката. Проте адвокат важливий не лише для особи, якій інкримінується вчинення злочину. Якісна організація захисту допомагає збалансувати судовий процес, зробити його більш аргументовано-змагальним. Це легітимізує як перебіг суду, так і його вирок – не лише з точки зору права, а, перш за все, у їх сприйнятті суспільством і міжнародною спільнотою.
Організація захисту в нетипових справах – наприклад, щодо воєнних або інших найтяжчих міжнародних злочинів – має особливий резонанс. У таких контекстах суспільство зазвичай доволі поляризоване, має наперед визначене розуміння щодо винуватості обвинувачених і часто вороже налаштоване до їхніх адвокатів.
Україна розглядає більшість питань Криму та Донбасу переважно крізь обвинувальну призму кримінального процесу. На цьому вебінарі ми проаналізуємо: наскільки українські адвокати готові до якісного захисту своїх клієнтів у справах щодо збройного конфлікту? Чи варто перейматись через те, що наразі жоден український юрист не зареєстрований як адвокат у Міжнародному кримінальному суді? Чи можуть виправдальні вироки у справах про воєнні злочини сприяти примиренню?
Cпікери:
- Кейт Ґібсон, адвокатка, Міжнародний кримінальний суд;
- Дов Джейкобс, адвокат, Міжнародний кримінальний суд; засновник Strategic International Legal Consulting.
Модераторки:
- Марія Томак, координаторка, Медійна ініціатива за права людини;
- Катерина Бусол, к.ю.н., юристка, Центр оборонних стратегій.
РЕЄСТРАЦІЯ.
Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті Zoom, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням: [https://forms.gle/XcFypneDmj4rCNR9A ].
Захід проводитиметься англійською мовою у Zoom із синхронним перекладом українською.
Переклад дискусії українською мовою також транслюватиметься на Фейсбук-сторінках організаторів: https://cutt.ly/3cVIDXI, https://cutt.ly/ecVIXiN. Оригінальний англомовний варіант дискусії транслюватиметься на YouTube-сторінці Української Гельсінської спілки з прав людини: https://cutt.ly/JcVI3Nc.
Організатори/Партнери:
-Медійна ініціатива за права людини;
-Програма USAID Права людини в дії;
-Українська Гельсінська cпілка з прав людини;
-Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.
—————————————————————————————————————
Ця дискусія є частиною #InternationalLawTalks – серії вебінарів, покликаних сприяти розвитку якісної, цікавої та доступної для загального розуміння аналітики з актуальних питань міжнародного права в українському публічному просторі.
Вебінари об’єднують українських та іноземних фахівців. Вони контекстуалізують питання, пов’язані зі збройними конфліктами, примиренням і перехідним правосуддям в Україні, у ширшій динаміці сучасного міжнародного права та міжнародних відносин.
Таким чином, проєкт допомагає українським юристам і громадськості розширити свої міжнародно-правові горизонти, а також сприяє більш нюансованому розумінню ситуації в Україні та регіоні іноземними фахівцями.
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.